İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Call Screen özelliği Android One telefonlara geliyor!

Call Screen özelliği Android One telefonlara geliyor!

Google Asistan’ın Call Screen özelliğinin yakın zamanda Nokia ve Motorola markalı akıllı Telefonlarda da kendini göstermeye başlayacağı konuşuluyor.

Call Screen, Android One platformuna geliyor!
Google Asistan’ın arama ekranı, en kullanışlı programlardan biri olarak öne çıkıyor. Google Pixel modellerinde varsayılan olarak etkinleştirilen Call Screen özelliği, şayet Kullanıcı numarayı tanımıyorsa ve ya bir spam olduğunu düşünüyorsa gelen çağrıyı Google Asistan’ın açmasını sağlıyor. Böylece arayan kişinin Telefonunu asistan yanıtlıyor ve kişinin sözlerini direkt olarak ekrana yansıtıyor.

call-screen-ozelligi-android-one-telefonlara-geliyor-bir-portal-1

Geçen yıl Nokia 2’nin Android One platformunda piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Motorola One ve Motorola One Power da geçen yıl bu platformda kendini göstermişti. Söylentiler doğru çıkarsa, bu Android One platformlu Telefonlar da yeni özellik ile kullancısının hayatını basitleştirecek.

İlgili Yazı

Apple yeni patent ile su altı çekimlerine odaklandı!

Özellik şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde İngilizce olarak kullanılabiliyor. Google bu özelliği diğer cihazlara da getirerek Kuzey Amerika dışına çıkmayı hedefliyor.

Şimdilik yeni özelliğin söz konusu Telefonlarda kullanılacağı hakkında resmi kaynaklardan yapılmış yazılı bir açıklama yok. Ancak, testlere başlandığı söyleniyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen