1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Call of Duty’nin yeni oyunu belli oldu!

Call of Duty’nin yeni oyunu belli oldu!

call-of-dutynin-yeni-oyununun-ismi-kesinleşti

Call of Duty: Black Ops 4‘ün ardından çıkacak oyunun detayları ortaya çıkmaya başladı. Black Ops 4’ün Blackout moduyla da oldukça dikkat çeken Call of Duty serisi yeni oyununun ismiyle oyun severleri şaşırtacak!

İlgili Yazı

Call of Duty Modern Warfare 4 Geliyor

Call of Duty’nin yeni oyununun ismi netleşti!

Call of Duty 4: Modern Warfare 2007 yılında yayımlanan alt serideki ilk oyundu. Ardından 2009 yılında Modern Warfare 2 ve 2011‘de Modern Warfare 3 kullanıcılara sunuldu. Yeni sızdırılan bilgilere göre ise yeni oyununun sadece Call of Duty Modern Warfare olarak adlandırılması bekleniyor.

Yeni Call of Duty oyununun Infinity Warfare projesinin yumuşatılmış bir sürümü olarak Modern Warfare serisine geri dönüş olacağını gösteriyor. Modern Warfare 2’deki son derece reaksiyon toplayan ‘No Russian’ bölümündeki reaksiyonlari pek dikkate almayan yapımcının yeni oyunda da gerçek olaylardan esinlenerek bölümleri kurgulaması bekleniyor.

call-of-dutynin-yeni-oyununun-ismi-kesinleşti-2

No Russian bölümünde kullanıcılar bir Rus terörist grubunun güvenini kazanmak için sivillerin toplu katliamına katılan gizli bir CIA ajanı rolünü üstlenirler. Seviyeyi tamamiyle atlamak için bir seçenek vardı sivilleri öldürmek. Bu da ister istemez dijital şiddet konusu ile ilgili büyük tartışmalara yol açmıştı.

Yeni oyun için de ‘No Russian’ bölümünden ilham alınması bekleniyor. Bu yüzden kullanıcıların oyun görevlerinde bilhassa son yıllarda ABD’yi sarsan silah şiddeti karşısında, zorlu ve çok gerçekçi senaryolar yaşayacakları demek.

30 Mayıs’ta yeni oyun ile ilgili bir duyurunun yapılması bekleniyor. Duyurunun ne içereceği henüz belli değil. Son olarak 2020 içerisinde sürülmesi umulan Modern Warfare’in sonrasında Treyarch ve Raven stüdyoyu devralarak Black Ops 5’in hazırlıklarına başlayacak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen