Çağla Şıkel: İyi hissediyorum, bu işten kurtulacağızÇağla Şıkel: İyi hissediyorum, bu işten kurtulacağız

Gönüllü olarak corona virüs aşısı yaptıran model ve sunucu Çağla Şıkel, “Şimdi kendimi gayet iyi hissediyorum. Hiçbir sıkıntım yok. Toplumun yüzde 80’i aşılanırsa eğer, bu işten kurtulacağız” dedi.

CoronaVac adı verilen aşıyı gönüllü olarak yaptıran Çağla Şıkel, aşılama süreci hakkında yeni açıklamalarda bulundu.  Hürriyet’ten Sinem Vural’ın haberine göre; Şıkel şöyle konuştu: “Televizyon programım dolayısıyla başından beri bu işin içindeyim. Değerli bilim insanlarıyla konuşma şansım oldu ve aşı yaptırmaya karar verdim.”
“Bunun için önce Sağlık Bakanlığı’na başvuruyorsunuz. Uygun görülürseniz PCR, antikor gibi birtakım tahliller yapılıyor. Bir sıkıntı görmezlerse aşıya çağırıyorlar. Sonrasında sizi uzun süre takip ederek aşının yan etkilerini gözlemliyorlar.”
“Ben de bu süreçlerden sonra aşımı yaptırdım. Şimdi kendimi gayet iyi hissediyorum. Hiçbir sıkıntım yok. Yaptırdığım aşıya da güveniyorum. Koruyuculuğunun başlaması, 6 haftayı buluyormuş.”
“Ocak ayının 11’inde ikinci doz aşı vurulacak. Benim bu aşıyı yaptırmamın nedeni, hastalığı geçirmek istememem ve örnek olmak istememle alakalı. Toplumun yüzde 80’i aşılanırsa eğer, bu işten kurtulacağız. Buna da öncü olmak istedim.”
NE OLMUŞTU?Şıkel, CoronaVac aşısı yaptırmış ve o anların görüntüsünü sosyal medya hesabından paylaşarak, “Corona’dan korkun, aşıdan değil” demişti.
Şıkel’in olduğu Covid-19 ile mücadele için SinoVac firmasının geliştirdiği CoronaVac aşısının Türkiye’de sürdürülen Faz-3 çalışmalarına ilişkin önceki gün yayınlanan ön rapor, aşının güvenilir ve etkili olduğunu göstermişti.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.