1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Bu Hafta Vizyona Giren Filmler – 22 Mart

Bu Hafta Vizyona Giren Filmler – 22 Mart

Bu hafta vizyona giren filmler sizler için hazırladığımız listemizde. İşte komediden aksiyona korkudan drama 22 Mart haftasında vizyona giren filmler.

İşte bu hafta vizyona giren filmler

İlgili Yazı

Behzat Ç Netflix ile geri mi geliyor?

Kuzular Kurtlara Karşı 2

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019 (1s 20dk)
Yönetmen: Vladimir Nikolaev (II)
Oyuncular: Graham Halstead, Vladimir Chuprikov
Tür: Animasyon, Macera
Ülke: Rusya

Kuzular Kurtlara Karşı 2, sürülerini dağıtmaya çalışan Gark ve kurt sürüsüne karşı zorlu bir mücadeleye girişen Gri ve kabilesinin öyküsünü konu ediyor. Küçük bir kasabada, sessiz ve huzUrlu bir yaşam süren kurt ve kuzular her bireyin dikkatini çeker.

Onların bir arada mutlu mesut bir biçimde yaşaması pek görülen bir vaziyet değildir. Bir gün kara kurtların efendisi Gark, kurt ve kuzuların bir arada yaşadığını öğrenir. Duydukları karşısında deliye dönen Gark, Gri isimli kurdun liderliğindeki sürüyü dağıtmaya karar verir. Çünkü ona göre böyle bir vaziyetin olması doğanın kanunlarına aykırıdır.

Gark, vakit kaybetmeden kara kurtları ile beraber yola koyulur. Kurt ve kuzular yaşamlarına tehlikeye atan Gark ve kurtlarına karşı beraber hareket etmek zorundadır. Gark’ın kara kurtlarıyla karşı karşıya gelen Gri’nin kabilesi zorlu bir mücadeleye girişir. 2016 yapımı Kuzular Kurtlara Karşı filminin devam halkası olan yapımın yönetmen koltuğunda Vladimir Nikolaev oturuyor.

—————————————————————————————————————————————————-

Özgür Dünya

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019
Yönetmen: Şevki Es, Faruk Aksoy
Oyuncular: Murat Serezli, Hayal Köseoğlu, İdris Nebi Taşkan
Tür: Aile, Macera
Ülke: Türkiye

Özgür Dünya, babası, arkadaşları ve özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalan genç bir kızın öyküsünü konu ediyor.

Genç bir kadın olan Aslı, ülkenin teknolojik gelişimi açısından çok önemli bir evreye şahit olmak suretiyledir. Yeni bir oyun ülkeye bomba gibi düşmüştür. Yapay zeka ile yönetilen oyun, kullanıcısıyla tümleşip onunla aynı zihinde var olmaktadır.

Oyuncusuyla yaşayan, kullanıcısını anlayan yalnız her zaman kullanıcısından birkaç adım önde olmakla tanıtılan oyun, aslında göründüğünden çok farklı bir şeydir. Özgür Dünyanın kurtuluşu, babası, arkadaşları ve özgürlüğü için mücadele etmek zorunda kalan Aslı’nın ellerindedir.

Aslı şahsi hayatındaki problemleri aşmalı, cinsiyetinin başarısız olması umulan bir dalda kendini kanıtlamalı ve özgürlüğü koruyacak olan kahramana dönüşmelidir. Yoksa her şey için çok geç olacaktır…

—————————————————————————————————————————————————-

Biz

Vizyon tarihi^: 22 Mart 2019 (1s 56dk)
Yönetmen: Jordan Peele
Oyuncular: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss
Tür: Gerilim, Korku
Ülke: ABD

Biz, kendilerine tıpatıp benzeyen davetsiz misafirlerine karşı hayatta kalma savaşı veren bir ailenin yaşadıklarını konu ediyor. Adelaide ve Gabe Wilson birbirlerini ve ailelerini seven, huzurlu ve mutlu bir çifttir.

Yorucu geçen bir yılın sonrasında çift 2 çocuklarını da alıp Kuzey Kaliforniya’da sahil kenarında bulunan evlerine giderler. Tyler ailesi ile sahilde geçirdikleri bir günün sonrasında, geçmişte bir çeşit travma atlatmış olan Adelaide ailesinin başına bir şey gelebileceği konusu ile ilgili paranoyaklaşmaya başlar.

Gece çöktüğünde Wilson ailesinin, yolda el ele tutuşmuş dört kişiyi görmesinin sonrasında her şey daha paranoyak bir hal alacaktır. Evlerine yapılan saldırıyı savuşturamayan ailenin yaşayacağı en büyük dehşet ise evlerine giren bu 4 kişinin aslında kendilerinin birebir kopyaları olmasıdır. Birbirinin klonu gibi olan iki ailenin arasındaki en önemli fark ise içlerinden sadece birinin hayatta kalabileceğidir…

—————————————————————————————————————————————————-

Çat Kapı Aşk

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019 (1s 32dk)
Yönetmen: Erhan Baytimur
Oyuncular: Müge Boz, Jess Molho, Nergis Kumbasar
Tür: Komedi, Romantik
Ülke: Türkiye

Su, hayatının aşkının bir gün kesinlikle kendisini bulacağına inanan hayalperest bir kadındır. Aras ise herkesten gözetlemeye çalıştığı rahatsızlığından muzdarip olan genç bir avukattır. Bir gün Su, Aras ile yolda çarpışınca onun hayatının aşkı olabileceğini düşünür.

Hayatının aşkının o olup olmadığına dair bir işaret bekleyen Su, çok geçmeden bir mucize ile karşılaşır. Alt katına taşınan ve kendisinden gürültü yaptığı için şikayetçi olan komşusunu daha görmeden sinir olan Su, komşusunun Aras olduğunu öğrenmesiyle büyük bir şok yaşar.

Beklenen aşk bacayı sardığındaysa Aras ve Su kendisini masalsı bir hikayenin içerisinde bulur.

Jess Molho, Müge Boz, Nergis Kumbasar ve Duygu Çetinkaya’nın başrolünde oynadıkları ‘Çat Kapı Aşk’ın yönetmenliğini Erhan Baytimur, yapımcılığını ise Jafar Akhundzade üstleniyor.

—————————————————————————————————————————————————-

Şeytan-i İns

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019
Yönetmen: Gökhan Arı
Oyuncular: Emre Özmen, Derya Çavuşoğlu, Oğuz Şenol
Tür: Korku
Ülke: Türkiye

Şeytan-i İns, geçmişi ile ilgili gerçekleri öğrenmek için doğduğu köye geri dönen genç bir adamın öyküsünü konu ediyor.

Anne ve babası yıllar önce ölen Semih, anneannesi ile beraber İstanbul’da yaşamaktadır. Semih, anne ve babasının trafik kazası sonucu öldüğünü bilmektedir ama gerçekte olanlar bambaşkadır.

Semih’in ailesi, otuz yıl önce işledikleri bir günah sebebiyle ölmüştür. Semih her ne kadar gerçekleri bilmese de, son dönemde tuhaf rüyalar görmeye başlayınca, geçmişini sorgulamaya başlar.

Artık geçmişi ile ilgili saklı gerçekleri öğrenmek isteyen Semih, bunun için doğduğu köye gitmeye karar verir. Ona çıktığı bu yolcuklukta, sevgilisi Aylin ve arkadaşları Efe ve Burcu da eşlik eder.

Ancak köye vardıklarında hiç de beklemedikleri vaziyetlerle karşı karşıya kalırlar. Semih biri yandan başlarına gelen garip ve korkunç olaylardan kurtulmaya çalışırken bir yandan da Salih adındaki bir adamı aramaya başlar. Salih, Semih’in aradığı bütün yanıtları bilmektedir ve geçmişteki günahların bedelini Semih’e ödetmeye kararlıdır.

—————————————————————————————————————————————————-

Soğuk İntikam

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019 (1s 59dk)
Yönetmen: Hans Petter Moland
Oyuncular: Liam Neeson, Tom Bateman, Tom Jackson
Tür: Aksiyon, Dram
Ülke: İngiltere

Soğuk İntikam, uyuşturucu baronu tarafından öldürülen oğlunun intikamını almaya çalışan bir babanın öyküsünü konu ediyor. Sessiz bir aile babası olan Nels, kar temizleyiciliği yapmaktadır.

O, Rocky Dağları’ndaki gösterişli kasabanın kardan etkilenmemesini, yolların daima açık tutulmasını sağlar. Eşiyle beraber turistlerin rağbet ettiği bu yerde konforlu bir kulübede mutlu bir yaşam sürer.

Nels sakin ve huzurlu olan bu kasabadan ayrılmak zorundadır zira oğlu bir uyuşturucu baronu tarafından öldürülmüştür. Vakit kaybetmeden intikam almak için oğlunu öldüren adamın peşine düşer.

Bu alışılmadık kahraman, avcılık yeteneklerini kullanarak sıradan bir insandan yetenekli bir katile dönüşür ve karteli parçalamayı nedenler. Nels’in yaptıkları tahmin edilemez bir gangster olan Viking ile rakip bir mafya patronu arasında bir bölge savaşına yol açar. Neredeyse kimsenin yarasız ayrılamayacağı bu savaşta adalet sağlanacaktır.

—————————————————————————————————————————————————-

Ali

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019 (1s 50dk)
Yönetmen: Ramazan Özer
Oyuncular: Gürbey İleri, Hakan Meriçliler, Semra Dinçer
Tür: Dram
Ülke: Türkiye

Ali, mide kanserine yakalanan genç bir adamın yaşadığı zorlukları konu ediyor. Onun hastalığı, yalnızca kendisinin değil, babasının da hayatının değişmesine neden olur. Oğlunun iyileşmesi için elinden geleni yapan baba, bu süreçte günden güne tükenmeye başlar.

—————————————————————————————————————————————————-

BABA ‘Bu Alem Bi Alem’

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019
Yönetmen: Oğuz Yalçın
Oyuncular: İnan Ulaş Torun, Melih Çardak, Tarık Papuççuoğlu
Tür: Komedi, Dram
Ülke: Türkiye

Alemin “Babası” olmak için çabalayan Kamuran, kendisini bu işlere kaptırınca ailesinin babası olmaktan gittikçe uzaklaşır. Zamanla bu vaziyetten ötürü pişmanlığa kapılan Kamuran, artık bu işlerin bir sonunun olmadığını anlayınca her şeyden elini çekmeye karar verir.

O, tüm illegal işlerden sıyrılarak kendisine yeni bir yaşam kurmaya ve yalnızca Yasal olan işlerle uğraşmaya çalışır. Geçmişindeki işlerden iyice uzak olmak isteyen Kamuran, İzmir’deki kızlarına daha yakın olsun diye Seferihisar’a taşınır.

Kızlarını, babalarının kirli Dünyasından uzak tutmak için Kamuran’ı terk eden Zeynep, bu zamana kadar hayatını kızlarına adamıştır. Zeynep, büyük kızı Yağmur’u okutup hekim olmasını sağlasa da ufak kızı Damla meslek sahibi olamamıştır.

Kamuran’ın bunca yıl kızlarından uzakta oluşu, aralarının sorunlu olmasına neden olur. Zor da olsa gönüllerini almayı başaran Kamuran, şimdi gerçek zorlukla karşı karşıyadır. Çünkü zor olan alemin babası olmak değil, kız babası olmaktır.

—————————————————————————————————————————————————-

Mirai

Vizyon tarihi: 22 Mart 2019 (1s 38dk)
Yönetmen: Mamoru Hosoda
Oyuncular: Moka Kamishiraishi, Haru Kuroki, Gen Hoshino
Tür: Animasyon, Aile
Ülke: Japonya

Mirai, aileye katılan yeni bebek ile başa çıkmaya çalışan 4 yaşındaki bir çocuğun öyküsünü konu ediyor. Küçük bir çocuk olan Kun, 4 yaşına kadar ailenin gözdesi olarak büyür. Ancak şimdi onu yerinden edecek biri daha vardır.

Aileye yeni katılan Mirai, hızlıca her bireyin ilgi odağı olur. Evde kendisine yeteri kadar ilgi gösterilmemesinden şikayetçi olan Kun, kardeşi Mirai’yi kıskanmaya başlar. Kendisini yalnız hisseden ufak çocuk, bir gün bahçede tek başına oynarken gizemli bir yer keşfeder.

Bu yer vasıtası ile Kun, zamanda yolculuk yapabilecektir. Küçük çocuk keşfettiği şeyin en olduğunu anlamaya çalışırken, kendisini bir anda annesinin ufak bir kız, babasının ise genç bir adam olduğu dönemde bulur. Gizemli yer vasıtası ile birbirinden farklı maceralara sürüklenen Kun, bu süreçte farklı bir bakış açısına sahip olur ve iyi bir ağabey olmaya çalışır.

İlgili Yazı

Netflix’in Bear Grylls’li Yeni İnteraktif Programı: You vs. Wild

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen