Brezilya’da yapılan balmumu heykeller sosyal medyada alay konusu olduBrezilya'da yapılan balmumu heykeller sosyal medyada alay konusu oldu

Brezilya’da sanatçı ve girişimci Arlindo Armacollo tarafından yıllar önce yapılan balmumu heykeller sosyal medyada paylaşılınca alay konusu oldu. Lady Diana, Marilyn Monroe, Kraliçe Elizabeth, Michael Jackson heykelleri gerçeklerine benzemediği için eleştirildi.

Brezilya’nın Parana bölgesindeki bir kilise için yapılan balmumu heykeller yıllar sonra gündeme geldi. 77 yaşındaki sanatçı ve girişimci Arlindo Armacollo tarafından yapılan Lady Diana, Marilyn Monroe, Kraliçe Elizabeth, Michael Jackson heykelleri sosyal medyada hızla yayılınca eleştiri bombardımanına tutuldu.
Bazı Twitter kullanıcıları heykelleri mağazalardaki cansız mankenlere benzetirken, bazıları da gördüklerini ‘Brezilya korku hikayesi’ olarak tanımladı.
Bir kullanıcı da Madeira Havaalanı’nda sergilenen ve eleştiri alan Cristiano Ronaldo’nun büstüne atıfta bulunarak, “Bu balmumu heykelleri Cristiano Ronaldo’nun büstünü yapan kişi tarafından mı yapıldı?” şeklinde konuştu.
Şimdilerde Armacollo’nun babasının adını taşıyan bir müzede sergilenen eserler için sanat eleştirmenleri, “En azından denendi” yorumunda bulundu. Prenses Diana’nın balmumu heykeline bazı ziyaretçiler de tepki gösterdi.
“HEYKELLERİ ZEVK ALDIĞIM İÇİN YAPIYORUM”
Arlindo Armacollo Guardian’a yaptığı, Habertürk’ün aktardığı açıklamada, “Kötü yorumları daha az umursayamazdım. Heykellerimi para kazanmak için yapmış olsaydım insanların yaptığım şeyi takdir edip etmemesi beni rahatsız edebilirdi. Ama heykelleri zevk aldığım için yapıyorum. Bunu kasabamız için yaptım. İnsanlar beğenirse gelir ve ziyaret eder. Gelmek istemezlerse de gelmezler. Neden endişeleneyim ki” dedi.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.