İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. BMW, Yeni Yarış Güvenlik Aracı i8 Formula E’yi Tanıttı
Trendlerdeki Yazı

BMW, Yeni Yarış Güvenlik Aracı i8 Formula E’yi Tanıttı

Yarış arabaları her ne kadar çekici olsalar da yarışlardaki güvenlik araçlarının da kendilerine ait bir çekicilikleri yok değil. Buna ister performans ister şıklık deyin, yeni BMW i8 Formula E güvenlik arabası bütün kutucukları işaretliyor.

BMW’nin yeni yarış güvenlik aracı, şirketin Formula E araçlarında olduğu gibi mavi ve beyaz renklere sahip. Arabanın üst tarafında yarışçıların dikkatini çekmek ve sponsorlara reklam koyabilmek için büyük bir ışık çubuğu bulunuyor. Her şeyi derleyip toparlayan ise ön splitter ve arka spoiler. Bunlar, i8’i evinde hissettirirken araca daha agresif ve sportif bir görünüm kazandırıyor.

bmw-e8-bir-portal-1
Aracın arka tarafındaki kapak özel dizaynken karbon fiber kullanılarak üretilmiş. İç tarafta dört noktalı emniyet kemeri ve M4 GTS koltuklar bulunuyor. BMW bunun yanı sıra frenlerde karbon seramik üniteler kullanmış. Spor şasininin de bulunduğu i8 Formula E, BMW tarafından diğer küçük takviyelerde de donatılmış.

BMW’nin standart sürücüler için de hibrit ve elektrikli araçlara mevduatlar yapması, bu aracın standart versiyonunun çıkıp çıkmayacağını sorularını da birlikte getiriyor. Fiyat konusu ile ilgili da herhangi bir bilgi bulunmamakta.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen