1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. BMW X1 modelleri geri çağrılıyor!

BMW X1 modelleri geri çağrılıyor!

bmw-x1-geri-çağırma-programı

BMW’nin giriş seviyesi crossover modeli BMW X1 geri çağırma programı ile gündeme geldi. Açıklanan geri çağırma sebebi ise, otomobilin ağır yaralanmalara sebep olabilecek olan bir hatasının tespit edilmiş olması.

İlgili Yazı

Yeni BMW 3 Serisi güvenlik konusu ile ilgili iddialı!

BMW X1 geri çağırma programında bulunan sorunlu modeller hangileri?

Şirketten yapılan açıklamaya göre 10 Mart 2015 ile 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında üretilmiş BMW X1 modellerinde, sürücü güvenliğini tehdit eden bir hata tespit edildi.

Bu problem sebebiyle, bilhassa önden gelen darbelerde, sürücünün başından yaralanma riski çok yükseliyor.

bmw-x1-geri-çağırma-programı

Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi olan, Amerika merkezli NHTSA, yaptığı çarpışma testleri sonucunda otomobilin sürücü güvenliğine tehdit oluşturabilecek sorunları olduğunu tespit etti.

BMW de kendi yaptığı testler sonucunda sorunun varlığını kabul etti ve bedava onarım içeren bir geri çağırma programı başlatacağını duyurdu. Ayrıca şirket yaptığı açıklamada, bu sorundan kaynaklı bir yaralanma ya da ölüm yaşandığına dair bulgularının olmadığını da açıkladı.

2 Temmuz 2019 itibari ile başlaması planlanan geri çağırma uygulamasının, ülkemizde satılan BMW X1 modellerini kapsayıp, kapsamayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen