İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. BMW Vision M Next tanıtıldı: Otonom spor otomobil!

BMW Vision M Next tanıtıldı: Otonom spor otomobil!

Alman otomobil devi BMW’nin bugün Almanya’nın Münih kentinde düzenlemiş olduğu NextGen etkinliğinde Motorrad Vision DC Roadster motosikleti tanıttığını sizlere duyurmuştuk. Etkinlikte tanıtılan bir diğer araç ise BMW Vision M Next oldu.

Vision M Next adlı konsept aracın en dikkat çekici noktası her iki dünyaya hitap etmesi. Kısaca dinlenirken veya işinizle uğraşırken sizi hedefinize götürecek otonom bir araç yada siz kullanmak istediğinizde güçlü bir spor otomobil.

bmw-vision-m-next-tanitildi-19

BMW Vision M Next tanıtıldı!

Turbo şarjlı dört silindirli hibrit güç aktarma organı, 600 beygir güç üretiyor. Bu sayede araç saatte 299 km hıza çıkabiliyor. 0 – 100 km hıza bir tek üç saniye içerisinde çıkabilen otomobil, bu sayede günlük kullanımla süper otomobil konseptini harmanladığını bir defa daha gösteriyor.

bmw-vision-m-next-tanitildi-14

Yüz tanıma teknolojisinin kullanıldığı Vision M Next bu sayede anahtarlığa olan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırıyor. Daha eğlenceli olan ise aracınızın kapılarını açmak istediğinizde sizi yüzünüzden tanıyacak olması.

 

bmw-vision-m-next-tanitildi-15
Martı kanadı kapıları tek bir dokunuşla açmak mümkün. Standart otomobillerde yer edinen hayalet ekran olarak tanımladığımız dijital gösterge yerine artırılmış gerçeklik tabanlı ekranlar kullanılıyor. Bu sayede aracın hızına nazaran ekranda gösterilen bilgiler değişiyor.

 

bmw-vision-m-next-tanitildi-16
Araç hızlandıkça, ekranda sürüşe dair o denli fazla bilgi veriliyor. Motorrad Vision DC Roadster benzer şekilde bu aracında bir konsept olduğunu ve gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğinin güvence edilmediğini belirtmek isteriz.

bmw-vision-m-next-tanitildi-17

 

 

bmw-vision-m-next-tanitildi-18

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen