1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. BMW ve Daimler, Elektrikli Otomobilde de Sırt Sırta Verecek

BMW ve Daimler, Elektrikli Otomobilde de Sırt Sırta Verecek

BMW ve Daimler’ın kompakt otomobilleri için olan anlaşmasının yanı sıra elektrikli otomobil üretimi için de bir platform üzerinde çalışacakları ortaya çıktı.

Almanya’nın ve Dünyanın en önemli isimlerinden BMW ve Daimler, elektrikli otomobil üretimi için ortak bir platform üretecek. Almanya’nın otomotiv alanında gelişmesinde büyük rol oynayan bu iki şirket, daha önce de ortaklık adı altında beraber anılmışlardı.

Daimler’ı isim olarak bilmeyenler için bir dipçe ekleyelim; Daimler, hepimizin bildiği Mercedes-Benz’in ve Smart’ın sahibi olan dev firma. Daimler ve BMW gibi iki devin bir araya gelmesindeki asıl neden ise düşük maliyetle yüksek kâr sağlamak.

İlgili Yazı

Daimler Ve BMW Güçlerini Birleştirdi!

bmw-daimler-bir-portal-min

İki dev firmanın ortak bir platform üzerinde çalışacağı haberi ise basına Sueddeutsche Zeitung ve Auto Bild vasıtası ile yayıldı. Birlikte daha önce de çoğu kez anılan BMW ve Daimler, daha önce kompakt sınıf otomobiller ve elektrikli otomobilleri için ortak hareket edeceklerini duyurmuşlardı.

İlgili Yazı

BMW Group ve Daimler’den 1 Milyar Euro’luk Ortak Girişim!

Sueddeutsche Zeitung ve Auto Bild’in haberlerine göre bahsi geçen bu ortaklık, 7 yıllık süreç içerisinde 7,91 milyar dolarlık bir bütçenin tasarruf edilmesine yol açacak. Bahsedilen bu süreç ve tasarruf edilen miktar anlaşmanın ilerleyen safhalarında değişiklik gösterebilir. Çünkü iki firmanın arasındaki bu ortaklık anlaşması henüz planlama aşamasında.

BMW ve Daimler’ın bu ortaklığı otomotiv sektörünün yanı sıra otomobillere ilgisi olan herkesi heyecanlandıracaktır. Anlaşma ile ilgili gündeme gelecek yeni gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip edebilirsiniz.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Otomobil Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen