İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. BMW 2025’e Kadar 12 Adet Elektrikli Otomobil Tanıtacak

BMW 2025’e Kadar 12 Adet Elektrikli Otomobil Tanıtacak

i3 ve i8 ile elektrikli otomobil alanına girmeyi düşünen BMW, bu alanda rekabet etmeyi planladığını hissedarlar toplantısında duyurdu. BMW, 2025’e kadar 12 adet tamamiyle elektrikli otomobil geliştireceğini belirtti.
Yıllar önce piyasaya sürülen i3 ve i8’in sonrasında elektrikli otomobil alanında pek de etkinlik gerçekleştirmeyen BMW, elektrikli otomobil bekleyen tüketicileri memnun etmeyi hedefliyor.Piyasaya sürülmesinin sonrasında uzun yıllar geçmiş olsa da i3 ve i8’i yıldan yıla geliştiren BMW, elektrikli otomobil sektöründe yalnızca iki modelle ayakta kalamayacağını anlamış olacak ki bu alandaki ilk atağını bir toplantı sırasında yaptı. Geçtiğimiz günlerde yapılan hissedarlar toplantısında konu ile ilgili konuşan yetkililer, 2025 yılına kadar 12 farklı elektrikli otomobil geliştirileceğini duyurdu. Bu 12 otomobilin i8 gibi hibrit değil tamamiyle elektrikli olacağı da vurgulanan ayrıntılar arasında.

BMW-2025'e-Kadar-12-Adet-Elektrikli-Otomobil-Tanıtacak-bir-portal

Bmw Modelleri

12 otomobillik geniş yelpazenin ilk üyeleri ise iX3, MINI Electric, BMW i4 ve BMW iNEXT olacak. 2025’e kadar kalan 8 otomobilin hangi sınıftan olacaklarını bilemiyoruz yalnız bazı tahminler, diğer otomobillerin daha üst düzey ve lüks olacağını savunuyor.

İlgili Yazı

Otomobiller İçin KDV ve ÖTV İndirimleri Uzatıldı

Bu denli büyük bir otomobil üreticisinin elektrikli otomobil alanında geri kalmasının nedeniyse aslında çok açık. Bavyera merkezli BMW, geride kaldığı yıllar boyunca kendi akü ve transfer unsUrlarını geliştirmekle meşguldü. BMW gibi isim yapmış bir firmanın bu sektöre tamamiyle kendine ait bir elektrikli motorla dahil olması markanın ismi açısından oldukça önemli. Markanın elektrikli otomobil sektöründe diğer firmalarla nasıl rekabet edeceği ise şimdiden soru işaretleri yaratmaya başladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen