İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Blizzard, Efsane Oyun Diablo 1’in Dijital Sürümünü Yayınladı

Blizzard, Efsane Oyun Diablo 1’in Dijital Sürümünü Yayınladı

Blizzard’ın GOG.com ile yaptığı anlaşmayla beraber 90’ların efsanesi Diablo, dijital ortama girişini yaptı.

Blizzard, yaptığı açıklamada Diablo’nun yanı sıra ilk iki Warcraft oyununu da dijital satışlara açacağını ifade etti. Blizzard’ın başkanı Rob Bridenbecker, “Bu ikonik oyunların, kullanıcılarımızın satın alabileceği dijital bir versiyonunun olmaması bizi rahatsız etti. Bu yüzden GOG.com ekibiyle yaptığımız anlaşmadan mutluluk duyuyoruz. Bu, uzun süredir bekleniyordu ve kullanıcılarımızın bu klasikleşen oyunları yeniden oynamaya can atacağını umut ediyoruz” dedi.

Dijital versiyonda kullanıcılar, isterlerse oyunun 1996’da çıkan orijinal versiyonunu 20 FPS desteği sayesinde ve SVFA grafikleriyle oynayabilirler. Aynı zamanda kullanıcıların Blizzard’ın Battle.net sitesinden diğer kullanıcılarla karşılaşmaları da mümkün. Bir diğer seçenek ise oyunun Windows 10 ile uyumlu ve hatalarının giderildiği optimizasyonlu bir versiyonu. Oyunu satın almak için buraya tıklayarak satış sayfasına erişebilirsiniz.

diablo-dijital-ortama-giris-yapti-bir-portal
Bilindiği gibi Diablo 3 Eternal Collection, geçtiğimiz yıl Nintendo Switch için yayınlanmıştı. Diablo serisi nereye gidecek diye merak ediyorsanız; Diablo 4’ün ‘Fenris’ adı altında halen geliştirilmekte olduğunu ve 2020 yılında piyasaya sürülmesinin beklendiğini söyleyebiliriz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (1)

  1. wowu da bi ücetsiz yapsalar ne güzel olucakta