İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Teknolojisi
  3. Black Mirror bölümünden fırlayan robotlar!

Black Mirror bölümünden fırlayan robotlar!

Kapıları açan köpek robotlarıyla dikkat çeken Boston Dynamics, geliştirmelerine hız kesmeden devam ediyor. Şirket şimdi de yeni depo çalışanının neler yapabildiği paylaştı. Tabiiki bu çalışan da bir robot.

Black Mirror bölümünden fırlayan robotlar!

Boston Dynamics ileride insan gücüne ihtiyaç duyan işlerin önemli bir kısmını robotlara verme konusu ile ilgili kararlı. İlk bakışta bir Black Mirror bölümünden fırlamış gibi duran robotlar şu sıralar yoğun bir biçimde test ediliyor. Son olarak, Boston Dynamics Handle adlı robotun yaptıkları YouTube’da yayınlandı.

black-mirror-bolumunden-firlayan-robotlar-bir-portal

Videoda dikkat çeken en önemli ayrıntı robotlarda bacak yerine tekerleklerin olması. Bu robotun ağır yükleri de taşıyabileceği demek. Aynı zamanda yük, robotun dengesini bozmuyor. Handle, videoda aşağı yukarı 5 kilogram ağırlığında kutular taşıyor. Bunu yaparkenki hızı ise son derece ilgi çekici.

Aslında 15 kilogramlık yükler taşıyabilmek için geliştirilen Handle, lojistik sektörünü baştan tanımlayabilir.

İlgili Yazı

Tesla, Model 3’ü Hacklemeyi Başaran Ekibe Model 3 Hediye Etti

Boston Dynamics neler yapıyor?

Daha öncesinde de kapı açan robotlarla hepimizi tedirgin eden şirket, ileride bizi nelerin beklediğini somut olarak gözler önüne seriyor. İnsan gücüne olan ihtiyacı robotların karşılayacağı bir Dünya için çalışan Boston Dynamics bir yandan tedirgin ederken bir yandan da teknolojiye hayran bırakan geliştirmeler yapıyor. İnsana benzetim amaçlı hareketli robot ve yazılımların dizayn ve inşasında uzmanlaşmış bir mühendislik şirketi, ilerleyen yıllarda neler yapacak? Merakla bekliyoruz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen