İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Bir genç Apple’ı etkilemek için şirketi hackledi!

Bir genç Apple’ı etkilemek için şirketi hackledi!

avustralyali-genc-apple-hackledi

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisinde çalışma hedefiniz varsa, genelde iyi bir eğitim alıp işinize sıkıca bağlanma yolunu tercih edersiniz. Ancak bir genç bunun için daha farklı bir yöntem kullanmayı tercih etti. Apple hacklendi. Fakat durum biraz farklı. Avustralyalı genç Apple’ı etkileyip kendisine  teklif etmelerini sağlamak için şirketin sunucularını hackledi.

İlgili Yazı

Bir Hacker, 26 Milyon Kullanıcının Bilgilerini Satışa Çıkardı

Apple hacklendi, bu kez sebep farklı

Avustralya’da bilgisayar alanında ufak yaşlardan itibaren başarı ile ilerleyen bir genç, Apple’ı etkileyip kendisine iş teklif etmelerini sağlamak amacıyla şirkete bir saldırı düzenledi. Saldırı sonrası yakalanan ve ifadesi alınan genç, daha önce bir Avrupalının bunu yaptığını ve kendisinin işe alındığını duyduğunu açıkladı.

avustralyali-genc-apple-hackledi2

Kariyerine hızlı bir başlangıç yapmak isteyen genç, yapılan saldırının ardından mahkemeye çıktı. Yapılan duruşmanın ardından, hack sırasında kendisine yardım eden arkadaşı ile birlikte para cezası karşılığında serbest bırakıldı.

Yaşanan olayların ardından açıklama yapan Apple Avustralya, dava ile ilgili yorum yapmaktan kaçındı. Ancak şirket çalışanların ağları ‘dikkatlice koruduğunu‘ ve hack işleminin polise haber verilmeden önce ‘frenlendiğini‘ belirtti. Şirket yetkilileri söz konusu saldırının ardından kimsenin kişisel verilerinin açığa çıkmadığını da ekledi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

“Zayıf insanlar fırsatları beklerler. Güçlü insanlar ise fırsatları kendileri yaratırlar.” Og Mandino

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen