Bir Dilek Tut Derneği’nden Make a Wish Yıldızlı Hikayeler projesiBir Dilek Tut Derneği'nden Make a Wish Yıldızlı Hikayeler projesi

Hasta çocukların hayallerini gerçekleştiren Make a Wish – Bir Dilek Tut Derneği’nin yeni projesi ‘Make a Wish Yıldızlı Hikayeler’ kapsamında ünlü isimler sessiz kitaplara ses vererek çocuklar için hem farkındalık oluşturuyor hem de bağış topluyor. Projeye şimdiye kadar Mustafa Sandal, Esra Erol, Neslihan Yeldan ve Saba Tümer dahil oldu.

Make a Wish – Bir Dilek Tut Derneği 1980 yılında Amerika’da kanser hastası bir çocuğun annesinin girişimiyle kuruldu. 20 yıl önce de Carol Hakko tarafından Türkiye’ye getirildi.

“Bir Dilek Tut”, hasta çocukların hayallerini gerçekleştiriyor, pandemiye rağmen iyiliklerine devam ediyor.

Yeni projenin adıysa ‘Make a Wish Yıldızlı Hikayeler’. Proje kapsamında ünlü isimler sessiz kitaplara ses vererek çocuklar için hem farkındalık oluşturuyor hem de bağış topluyor.

ÜNLÜLER MASALLARI SESLENDİRİYOR

Serinin ilk konuğu ise ünlü şarkıcı Mustafa Sandal oldu. Sandal, derneğin Instagram hesabından gerçekleşen canlı yayında “Bayan Tavşanın Sebzeleri” masalını seslendirdi.

Seri Esra Erol’un sesinden “Hasta Olmuş Civcivler”, Neslihan Yeldan’ın anlatımıyla “Sıkı Sıkı Sarılalım Mı Arkadaşım?” ve Saba Tümer’den “Bu Yılan Pek Kıvrak” masallarıyla devam etti.

Projenin amacı ise okula, kitapçıya, atölyeye gidemeyen çocukların evde kaldıkları zaman boyunca kitap okuma ve dinleme alışkanlığını kaybetmemelerini sağlamak.

20 hafta sürecek projede 20 yıldız isim, çocuklar için Kidsnook masal setindeki kitapları seslendirecek.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.