1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Bill Gates’in Hedefi Bu Sefer Çok Büyük: Tüm İnsanlığın Sorunu Kansere Çözüm Aranıyor
Trendlerdeki Yazı

Bill Gates’in Hedefi Bu Sefer Çok Büyük: Tüm İnsanlığın Sorunu Kansere Çözüm Aranıyor

Ünlü bilim dergisi MIT Technology Review, 2000 yılından itibaren her yıl, insanlığı büyük oranda etkilediğini düşündüğü ’10 Devrim Yapan Teknoloji Listesi’ni yayınlıyor. Bu yılsa bu listeyi hazırlama işi Bill Gates’e düşüyor.

Bu seneki listeyi oluşturan Bill Gates’in listesine eklediği teknolojik devrimlerden bir tanesi de kanser tedavisi. Gates, bu vaziyeti“Bilim insanları ilk şahsileştirilmiş kanser aşısını pazarlamaya çok yakın. Eğer her şey planlandığı gibi giderse bağışıklık sistemini özgün gen değişimiyle Tümörü tespit etmeye tetikleyen aşı, kanserin sonunu getirebilir” sözleriyle ifade ediyor.

İlgili Yazı

Bill Gates: İneklerin Çıkardığı Gazlar, Dünyanın En Büyük Problemlerinden Biri

bill-gates-in-hedefi-bu-sefer-cok-buyuk-tum-bir-portal-1

Ünlü milyardere göre kanserin tedavisi için çalışmalar günümüzden çok önce başladı. 2008’de incelemeciler, Tümörlü hücrelerdeki değişimleri karşılaştırmaya başlayıp tüm Tümörlerin aynı olmadığını keşfetmişlerdi. Günümüzde ise çoğu ilaç firması, herhangi bir Tümör hücresinin değişim kopyalarını içeren kanser aşıları geliştiriyorlar. Aşının yaptığı şey, kişinin bağışıklık sistemini değişime uğramış hücreleri bulup yok etmeye uygulamaylamak.

Her yıl dünya genelinde 8,2 milyon kişinin kanserden kaynaklı yaşamını yitirdiğini göz önünde bulundurduğumuzda, Gates’in kanser tedavisine yönelme fikri geç kalınmış bir hareket bile olabilir. Gates’in yazısında, halkın bu kanser aşılarını ucuza ve yeterli sayıda elde etmesinin son derece zor olacağı da vurgulanıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen