İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Bilgisayar Alımlarında Taksit Sınırlaması 6’dan 12’ye Çıkarıldı

Bilgisayar Alımlarında Taksit Sınırlaması 6’dan 12’ye Çıkarıldı

Tüketicilerin alım gücünün düşmesiyle bilgisayar alamaz hale geldiğini fark eden hükumet, bilgisayar taksit sınırını 6’dan 12’ye yükseltti.

Dolar kurunun son bir yıl içinde olağanüstü seviyede yükselmesi ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sorun, bilgisayar fiyatlarının otomobil fiyatlarıyla yarışacak hale gelmesine neden oldu. Peşin ödeme ile bilgisayar alamayan tüketiciler, mecburen taksitli alışverişe yöneliyorlar yalnız fiyatların uçuk seviyede oluşu, taksitli alışverişi dahi zor hale getiriyor.

bilgisayar-alımlarında-taksit-6-dan-12-ye-yükseltildi-bir-portal
İç ticareti canlandırmak adına çeşitli ekonomik atılımlar gerçekleştiren hükumetin son atılımı, tablet harici bilgisayar alımlarında taksit sınırlamasını 6’dan 12’ye çıkarmak oldu. Böylece tüketiciler, kısa vadede taksitlerini ödemekte zorlandıkları bilgisayarları uzun vadeli taksitlerle satın alabilecekler.

Konu ile ilgili olarak Sözcü’ye açıklamalarda bulunan GCM Yatırım Ekonomisti Enver Erkan, “Özellikle kur etkisinden ötürü bu teknolojik ürünlerde yukarıya doğru fiyatlar var. Şu an burada bilhassa isteği artırabilmek için taksit sayısını artırmak gerekli bir adımdı. Dolayısıyla talep tarafına yansıması olabilir.” diye konuştu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen