Bella Hadid: Işığımı yeniden buldumBella Hadid: Işığımı yeniden buldum

Kısa bir süre önce sevgilisi The Weeknd ile yollarını ayıran model Bella Hadid, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla pandemi döneminde içine yöneldiğini ifade etti. Hadid, “Kendime döndüm, gücümü ve ışığımı yeniden buldum” şeklinde konuştu.

Amerikalı model Bella Hadid, pandemi döneminde kendini geliştirmek adına içine yöneldiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan 24 yaşındaki Hadid, “Kendime döndüm, gücümü ve ışığımı yeniden buldum” ifadelerini kullandı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bella Hadid, “Ben sadece acı çeken insanlara yardım etmek için, barış ve sevgi aracı olmak için buradayım” şeklinde konuştu. Bu süreçte bol bol kitap okuduğunu belirten ünlü model, takipçilerine de aynı şeyi tavsiye etmeyi ihmal etmedi.
Peki ama son birkaç yılın en popüler modellerinden biri olan Bella Hadid, pandemi öncesinde 24 saatini nasıl geçiriyorodu. Meslektaşları arasında en hızlı giyinenin kendisi olduğunu söyleyen 20 yaşındaki model “Hazırlanırken Beyonce ve Rihanna dinliyorum. Makyaj yapmak 15 dakikamı alıyor. Protein ağırlıklı besleniyorum. Akşamları Family Guy ve Black Mirror izliyorum” diyor.  İşte kahvahtıdan gece uykusuna Bella Hadid anlatımıyla bir günü…
İşim dolayısıyla erken uyanmam gerektiğinde genelde 06.30’da kalkarım ve esneme hareketleri yaparım.
Beş dakikada hazırlanırım ve nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde tam zamanında evden çıkmayı başarırım.
Her gün işe gidiyorum. Bittiğindeyse, hemen evime ve yatağıma dönüyorum.
Sabah saatlerinde işim yoksa, kahvaltıyı evde yapmayı tercih ediyorum. Kendime yumurta ve sosis hazırlıyorum ya da apartmanımın altındaki bagel dükkanına uğruyorum. Genellikle sade bagel üzerinde yumurta severim.
Yoldayken telefonumdan epostalarımı kontrol ederim. Kişisel hesabıma günde yalnızca beş eposta düşer. Eskiden listelerine nasıl girdiğimi anlamadığım bir sürü alakasız markadan mesajlar alırdım.
Sette saç ve makyaj yapılırken sıkılıyorsam, arkadaşlarımla FaceTime yaparım ya da onları işten sonra ararım. Çekim sırasında işe konsantre olurum ve telefonuma hiç bakmam.
Kan şekerim düşük, bu nedenle sürekli olarak bir şeyler yemem gerekiyor. Öğle arasında genellikle somon ya da tavuk ve yanında sebze tüketirim. Diğer bir tercihim de makarna. Protein ağırlıklı beslenirim çünkü ağır yemekler kendimi güçsüz hissettirir.
Setteyken yeşil sebze suları sipariş ederim ve gün içinde su içerim. Eğer enerjim düşükse, mutlaka soğuk zencefil suyu içerim. Aynı zamanda kahveye çok düşkünüm; öğleden önce üç espresso içmiş olurum.
New York’taysam ve öğle saatlerinde boşsam seramik atölyesine giderim. Kardeşim Gigi ile çocukluğumuzdan beri buraya gittiğimiz için artık evimiz gibi oldu. Sıradan bir cumartesi günü ne yapsak diye düşünürken kendimizi bir anda orada buluruz. Atölyede en son kafatası formunda bir kupa yarattım. Ayrıca arkadaşlarıma hediye tasarlamayı da seviyorum. Bu sayede kişiselleştirilmiş bir hediye veriyorum onlara.
Eğer Paris gibi yaşadığım şehirden farklı bir yerdeysem, zamanımı etrafı keşfetmeye ayırırım. New York’ta beni en mutlu eden şey ailemle birlikte zaman geçirmek ve akşam yemekleri. Ailemle akşam yemeğini genelde 18.00’de yeriz. Erken yemek bir alışkanlık haline geldiğinden yetişkin olup yalnız yaşamaya başladığımda da bu geleneği sürdürdüm.
Eğer yalnızsam, 19.30’da yemek masasına otururum. Eskiden düzenli olarak kendime yemek pişirirdim ama şimdi işten çıktığım anda sipariş veriyorum ve eve vardığımda yemeğim hazır oluyor. En sevdiğim yemek, sotelenmiş karalahana. Dışarıda yemek programı yaptığımda da yeni restoranlar keşfederim.
Ne giyeceğimi biliyorsam, akşamları çok kolay hazırlanıyorum. Arkadaşlarım arasında en hızlı hazırlanan kişi benim. Onları beklerken, Rihanna ve Beyonce parçaları eşliğinde kendime küçük bir dans partisi veririm. Mutlu ya da mutsuz anlarda bence ikisini de dinlemek harika!
Makyaj yapmak, 15 dakikamı alır. Yüzümü aydınlatan fondötenleri kullanıyorum. Göz altıma ve bazen tüm yüzüme kapatıcı uyguluyorum. Pudrayı elmacık kemiklerime uyguluyorum. Göz kapaklarımda kullandığımda da bir ışıltı elde ediyorum.
Arkadaşlarım genelde 22.00 gibi yani geç vakitte buluşmak istiyor ama bu benim için yatak vakti demek. Her gün çalıştığım için dışarıda fazla kalamıyorum. Fakat evde hiçbir şey yapmadan geç saatlere kadar televiyon izlemeyi çok seviyorum.
Uyumadan önce duşta buharda kalır ve ardından yüz maskesi uygularım. Yatağa yattığım anda uykuya dalarım. Aynı şey uçağa bindiğimde de geçerlidir. Oturur pozisyonda olsam dahi hemen uyuyabilirim.Kaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.