Belediyeden Yeşilçam replikleriyle Covid-19 mesajıBelediyeden Yeşilçam replikleriyle Covid-19 mesajı

Samsun’da 19 Mayıs Belediyesi, corona virüs (Covid-19) önlemlerine dikkat çekmek için Yeşilçam sanatçılarının repliklerinden oluşan afişleri reklam panolarına asarak vatandaşlara temizlik, maske ve mesafe çağrısı yapıyor. Farkındalık çalışması, sosyal medyada büyük yankı uyandırırken, birçok kez paylaşıldı.

19 Mayıs Belediyesince hazırlanan ilçedeki billboard ve raketlere asılan afişlerle salgınla mücadelede temizlik, maske kullanımı, sosyal mesafe konusunda alınması gereken tedbirlere dikkat çekiliyor.
Sosyal medyada büyük ilgi gören afiş çalışmalarında, Çöpçüler Kralı, Şabanoğlu Şaban, Selvi Boylum Al Yazmalım, Çiçek Abbas, Neşeli Günler gibi film sahnelerindeki akıllara kazınan Yeşilçam sanatçılarının replikleri yer alıyor.
Billboard ve raketlere asılan afişlerle, ”Parola ne? Temizlik, maske, mesafe”, “Sevgi neydi? Temizlikti, maskeydi, mesafeydi”, “Reca ederim incinme kuzum, mesafe mühim”, “Paranın, imanın, bir de coronanın kimde olduğu belli olmaz” ve ”Parka gidecekmiş iki gözümün çiçeği, maskesiz çıkmasa bari” gibi yazılar, Yeşilçam repliklerine uygun hale getirilerek farkındalık oluşturuldu.
Yapılan çalışma hakkında bilgi veren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile savaş devam ediyor. Bizler de yerel yönetimler olarak birçok tedbir aldık, almaya da devam ediyoruz. Fakat en büyük tedbir kişisel olarak alınan tedbirdir. Bu yüzden temizlik maske, mesafe kuralları çok önemli. Bizler corona virüse dikkat çekmek amacıyla Yeşilçam repliklerini kullanarak ilçemizdeki reklam panolarına bazı çalışmalar yaptık. Bu kuralların akıllarda kalması ve vatandaşlarımıza temizlik, maske, mesafe çağrısında bulunmak amacıyla böyle bir çalışma yapmayı tercih ettik” dedi.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.