Begüm Kütük’ün sakrum kemiği kırıldıBegüm Kütük'ün sakrum kemiği kırıldı

Evinde ayağı kayıp düşen Begüm Kütük’ün sakrum kemiği kırıldı. Operasyon geçirmeyen oyuncu, bir ay yatak istirahatiyle eski sağlığına kavuşacağını belirtti.

Oyuncu Begüm Kütük, evinde geçirdiği kaza sonrası sakrum kemiğinin kırıldığını söyledi. Röntgen çektirmek için önceki gün bir hastaneye giden Kütük’ün, yürümekte zorluk çektiği görüldü. Güzel oyuncu, “Evde düştüm, ayağım kaydı” dedi.

“IZDIRAPLI SÜREÇ OLACAK”

Bir ay yatak istirahatıyla kemiğin kaynayacağını belirten oyuncu, doktor operasyona gerek olmadığını söyledi. Biraz ızdıraplı süreç olacak umarım her şey yolunda gider, eski sağlığıma kavuşurum” diye konuştu.

SAKRUM KEMİĞİ NEDİR?

Sakrum, insan anatomisinde omurganın alt kısmında büyük, üçgen şekilli kemik. Birinci ila beşinci sakral omurun birleşmesiyle oluşur. Sakrumu oluşturan omurlar birleşmeye 12 yaşında başlar.

Sakrum kemiğini oluşturan 5 omurun aralarında ise disk ve faset eklem yoktur. Bu 5 omur birbirine kaynamış tek bir kemik şeklindedir. Koksiks adı verilen kuyruk sokumu kemiği de benzer yapıdadır. Sakrum kemiği aynı zamanda her iki yanda leğen kemikleri ile eklem oluşturur. Bu eklemler sakroilyak eklemler olarak bilinir. Bu anatomik farklılıklar nedeniyle sakrum ve koksiks biyomekanik olarak da omurganın geri kalanından farklılık gösterir.

“BU SEFER ZOR GEÇİYOR”

Birkaç gün önce Bebek’te yürüyüş yaparken objektiflere yansıyan Begüm Kütük, “Arkadaşlar malum hepimiz evdeyiz, artık akıl sağlığımız iyice gitmeye başladı. İlk pandemi böyle geçmemişti, ancak bu sefer çok zor geçiyor” demişti.

Menajerimi Ara 21. yeni bölüm fragmanıKaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.