Barack Obama görüşemediği öz babasını anlattı: Adamla bağlantı kurmanın hiçbir yolu yoktuBarack Obama görüşemediği öz babasını anlattı: Adamla bağlantı kurmanın hiçbir yolu yoktu

ABD eski Başkanı Barack Obama, uzun süredir arkadaşı olan rock müziğin patronu Bruce Springsteen’e çocukluk yıllarında babasıyla olan ilişkisinin zorluklarından bahsetti.

Dijital müzik dinleme platformu Spotify önceki gün Stream On online etkinlik düzenledi. ABD eski Başkanı Barack Obama, yakın arkadaşı ve rock’n roll ikonu Bruce Springsteen‘le sohbetlerini Spotify podcast ile yayınlayacağını açıkladı.

“10 YAŞINA KADAR GÖRMEDİM”

Yeni podcast’inin fragmanında Barack Obama, Bruce Springsteen’e çocukluk yıllarında babasıyla olan ilişkisinin zorluklarından bahsediyor. Eski başkan rock efsanesine babasının iki yaşındayken ayrıldığını, 10 yaşına geldiğinde babası bir aylığına ziyarete gelene kadar da onu hiç görmediğini anlattı.

“EVİMİZE GİREN BİR YABANCI GİBİYDİ”

Obama, “Adamla bağlantı kurmanın hiçbir yolu yoktu… o aniden evimize giren bir yabancıydı” diyor. İki adamın kişisel yaşam deneyimlerini Amerika’nın daha büyük hikayesiyle bağlantılı olarak tartıştıkları projede Springsteen de benzer şekilde kendi babasıyla olan ilişkisinden bahsediyor.

2020’de Springsteen’in büyüdüğü yerden sadece birkaç kilometre uzakta, birkaç gün içinde kaydedilen Renegades: Born in the USA’de Obama ve Springsteen ilk bölüme beklenmedik arkadaşlıklarını yad ederek başlıyor.

İKİNCİ BÖLÜM IRK MESELESİ HAKKINDA

İkinci bölüm ABD’deki ırk meseleleri hakkında. Gelecek bölümlerde hayatları, müzik ve tüm zorluklara rağmen Amerika’ya duydukları sürekli sevgi hakkında daha fazla tartışma vaat ediliyor.

Podcast’i Twitter’da tanıtan Obama “Geçen yıl yakın arkadaşım Bruce Springsteen’le oturup bugünlerde uğraştığımız şeylerin çoğuna değinen uzun ve anlamlı bir sohbet etmiştik” ifadelerini kullandı. Eski başkan “Önümüzdeki birkaç hafta boyunca bunları sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyorum” diye ekledi.

Obama podcast’in çıkış noktasının, ülkesinin halefi altında geçirdiği son üç yılda daha kızgın ve bölünmüş hale gelmesini izlemenin getirdiği duygu karmaşası olduğunu anlatıyor.

MÜZİĞİN GELECEĞİ İÇİN BULUŞTULAR

Spotify CEO’su ve kurucusu Daniel Ek, Justin Bieber, Billie Eilish gibi çok sayıda ünlü isim etkinlikte bir araya geldi.

Justin Bieber, etkinlikte, Anyone, Holy ve Lonely şarkılarının özel bir versiyonunu söyledi. Billie Eilish ve FINNEAS, Spotify HiFi duyurusunun bir parçası olan yüksek kalitede ses konseptini açıkladı.

J Balvin, kendisinin Spotify’daki yolculuğunu hayranlarıyla paylaştı. Halsey, sanatçıların kullanımını açılan, en favori Canvas deneyimlerinin bazılarını anlattı.

Tina Turner’ın hayatını anlatan Tina belgeselinden ilk fragmanKaynak Linki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.