1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Avuç içi kadar osiloskop modeli Minis’i İncelemesi!
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-alkis

Avuç içi kadar osiloskop modeli Minis’i İncelemesi!

Osiloskop en kolay ifadeyle elektrik akımını ölçen ve bize mühim bulgular veren cihazlara denir

O siloskop  en kolay ifadeyle elektrik akımını ölçen ve bize mühim bulgular veren cihazlara denir. Özellikle profesyoneller doğrulusunda sarfedilen ve heybetli cihazlar olan osiloskoplar, Minis osiloskop ile adeta çağ atlıyor. Compocket‘ın avuç içi kadar osiloskop modeli Minis araştırma konuğumuz oldu.

Bu arada; incelediğimiz Minis osiloskop modeli Arıkovanı üzerinden ön sipariş topluyor. Minis ile ilgili detaylara ulaşmak ya da ön sipariş vermek içim bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Minis Osiloskop özellikleri!

Minis’in kompakt tasarımı ve kullanıcı arkadaşı arayüzü sayesinde ile ölçüm deneyiminizin çok daha kolay duruma getirilmesi amaçlanıyor. Ekran olarak harici bir kaynak kullanan Minis, akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlara bağlanabiliyor. Böylece ölçümlerinizi yapmanız için her vakit yanlarımızda taşıdığımız cihazlardan kolayca yardım alabiliyoruz.

Minis -15 ve +15 Volt aralığında ve 2 MHz analog bant genişliğinde sinyal görüntüleme, kaydetme ve çıktı almanıza imkân sağlıyor. 2 kanal desteği yayınlayan cihaz, bu iki kanal vasıtası ile aynı anda aniden çok ölçümleme yapmanızı sağlıyor. Üstelik saniyede 10 milyon örnek görüntüleyebiliyorsunuz.

Elektronik eksperleri Minis’i kullanarak, kamera, televizyon, telefon gibi titiz elektronik cihazların onarımı ve bozukluk tespitini yapabilirler. Hem de dönem tasarlayan ve bu aşamada akım değerlerini anlık olarak görüntülemek mecburiyetinde olan geliştiriciler, kontrollerini Minis ile kolayca yapabilirler.

Cihazın bir başka mühim özelliği kuşkusuz program desteği. Standart osiloskoplar, sabit donanım ve programla gelirler. Ama Minis program desteği vasıtası ile her an değişik fonksiyonlar kazanabilecek bir cihaz. Windows, Mac,Linux, Android ve iOS desteği vasıtası ile her platforma gelen bu küçücük osiloskop, alacağı program desteği sayesinde, uzun bir süre güncelliğini koruyacak.

8.8110
8.8Ortalama Puan
İncelemeye Genel Bakış

Bozuk para büyüklüğünde ve anahtarlığınıza takıp cebinizde taşıyabileceğiniz bir osiloskop arıyorsanız Compocket'ın Minis isimli ürünü tam size göre.

 • Tasarım
  8.7
 • Teknoloji
  9.1
 • Deneyim
  8.5
 • Editör Yorumu
  8.9
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen