İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Avengers Yönetmenleri: Endgame’de Daha Fazla Sır Var

Avengers Yönetmenleri: Endgame’de Daha Fazla Sır Var

Geçtiğimiz günlerde, 11 yıllık bir sinema macerasının son filmi olan Avengers: Endgame’in 4,5 dakikalık son derece kilit bir sahnesi internete düşmüştü. Durum üzerine hayranlara yardım çağrısında bulunan yönetmen Russo Kardeşler, şimdi de ünlü sinema platformu Rotten Tomatoes’a açıklama yaptılar.
11 yıl ve 22 filmdir devam eden Marvel Sinematik Evreni 25 Nisan’da vizyona girecek Avengers: Endgame ile sona erecek. Geçtiğimiz yıl vizyonda fırtınalar estiren Infinity War sonrasında yaşananları konu alacak film, bu serüvenin sonunu temsil edecek.

Avengers serisinin bütün filmlerini yöneten ve modern sinemanın en büyük projelerinden birisine imza atan Russo Kardeşler ise son derece endişeli. Zira filmin neredeyse sonunda yer alacağına net gözüyle bakılan 4,5 dakikalık bir sahne internette dolaşıyor. Hayranlara Spoiler vermemeleri konusu ile ilgili çağrıda bulunan yönetmenler, bu sızıntının sonrasında ilk kez ciddi bir röportaj verdiler.

avengers-endgamede-daha-fazla-sır-var-bir-portal 1
Ünlü sinema platformu Rotten Tomatoes’a konuşan Russo Kardeşler, “Infinity War, Thanos’un filmiydi, başrolde o vardı ve film de buna göre bir son ile tamamlandı.” biçiminde önceki filme yönelik bir açıklamada bulundular. Anthony Russo, “Kahramanlar yenildiler, zira ayrı düştüler” sözleriyle Civil War filmine bir atıfta bulundu ve Endgame’de kahramanların bir kez daha bir araya geleceklerine dair ipucu vermiş oldu.

Tony Stark’a hayat veren Robert Downey Jr.’ın bütün senaryoyu okuyan tek kişi olduğunu hatırlatan Joe Russo, Doctor Strange’e hayat veren Benedict Cumberbatch’in yalnızca kendi sahnelerine dair senaryoya sahip olduğunu doğruladı. Ayrıca Chris] Hemsworth (Thor), ve a Chris Evans(Captain America) gibi kullanıcıların da yalnızca kendi sahnelerine dair senaryoları bildiklerini ifade etti.

Oyuncular bile kendi karakterleri dışına bütün hikâyeyi bilmiyor:

avengers-endgamede-daha-fazla-sır-var-bir-portal 2

Yönetmen kardeşler, kullanıcılara bütün senaryoyu değil de yalnızca kendi sahnelerini okutmanın onlar için çok daha basit olacağına karar vermişler. Bildiğiniz gibi Infinity War ve Endgame filmleri hiç ara verilmeden tek seferde çekildiler. 25 Nisan’da izleyeceğimiz filmin ham görüntüleri 2017’de kurulan sette çekilmişti. Yönetmenler bu süre zarfında kullanıcıların baskı altında kalmamaları için böyle bir tercihte bulunduklarını söylüyorlar.

Elbette asıl amaç filmin sızdırılmasını önlemek.Infinity War sonrasında insanlar vizyona girmesine 1 kalan bir film için merak içerisinde kalmışlardı. Böyle bir ortamda sürekli medyanın gözü önünde olan kullanıcıların rahat davarnamayacakları aşikardı.

Ayrıca Infinity War’da Thor’un Captain America’nın nerede olduğunu bilmesine gerek bile yoktu. Bu nedenle iki kullanıcının da birbirlerinin senaryolarını okuması oldukça anlamsızdı. Yönetmenler, çekimleri peş peşe yaptıkları için aynı vaziyetin Endgame’de de sürdüğünü söylüyorlar.

Joe ve Anthony Russo, Rotten Tomatoes’a verdikleri röportajı “Avengers: Endgame’de Infinity War’dan daha çok sır var” sözüyle bitirmişler.

Muhtemelen bu son cümlede geçtiğimiz gün yapılan 4,5 dakikalık sızıya dair bir gönderme var. Russo Kardeşler, uzun yıllardan beri uğraştıkları bir filmin ticari kaygıları yüzünden de böyle bir açıklama yapmış olabilirler. Umarız gerçekten de sızdırılan sahnelerden çok daha çoğunu bulacağımız bir film izleriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen