İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Asus ZenFone 6 özellikleri ve fiyatı kesinleşiyor

Asus ZenFone 6 özellikleri ve fiyatı kesinleşiyor

asus-zenfone-6-özellikleri-ve-fiyatı-netleşmeye-başladı (1)

Ekran tasarımı ve özellikleri oldukça merak edilen ve tanıtımına kısa bir süre kalan Asus ZenFone 6 özellikleri ve fiyatı netleşmeye başladı!

İlgili Yazı

ÖTV Zammı Sonrası Telefon Fiyatları Nasıl Şekillenecek?

Asus ZenFone 6 özellikleri ve fiyatı netleşmeye başladı!

Asus’un 16 Mayıs tarihinde yapılacak lansman ile tanıtacağı ZenFone 6‘nın bazı özellikleri netleşti. Şirket, Twitter‘da ZenFone 6’nın içerisinde Qualcomm’un Snapdragon 855 İşlemcisinin bulunduğunu doğrulayan bir görsel paylaştı.

asus-zenfone-6-özellikleri-ve-fiyatı-netleşmeye-başladı-2 (1)

Cihaz ekran üzerinde bir bildirim LED‘i barındıracak ve USBC bağlantı noktasının yanısıra 3.5 mm kulaklık jakına sahip olacak. Telefonun sağ tarafında ise ses tuşları ve güç butonu ile beraber bir ‘Smart Key’ ismi verilen bir düğme bulunacak. Bu düğmenin tam fonksiyonu henüz bilinmiyor. Cihaz sol tarafında ise SIM ve microSD kartlar için üçlü yuvalar barındıracak.

Çentiksiz bir ekranla gelmesi umulan cihazın 2340 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir ekrana sahip olması bekleniyor. Kamera tarafında 48 Megapiksel birincil kamera ve 13 Megapiksel ikincil kamera ile çift kamera kurulumuna sahip olması bekleniyor. Ön kamera ile ilgili henüz bir bilgi yok, cihazın sızdırılan çentiksiz dizaynı hesaba katıldığında pop-up bir kamera olması muhtemel ihtimaller arasında.

asus-zenfone-6-özellikleri-ve-fiyatı-netleşmeye-başladı-3 (1)

Yakın zamandaki sızıntılara göre de 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip modelin 649 dolar, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip modelin 769 dolar ve en üst model olan 12 GB RAM ve 512 GB depolamaya sahip olan modelin 969 dolar olması bekleniyor.

Son olarak 5000 mAh bataryadan beslenecek cihazın hızlı şarj desteği sunması da beklenenler arasında. Sıntılar şu an bu kadar bilgi içeriyor fakat tüm özelliklerini 16 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek lansman ile birlikte sizlerle paylaşmış olacağız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen