1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Apple’ın Batarya Hakkında Verdiği Bilgiler

Apple’ın Batarya Hakkında Verdiği Bilgiler

Yapılan testler sonucunda Apple’ın açıkladığı kullanım sürelerinin gerçeği yansıtmadığı anlaşıldı.
Teknoloji devleri yeni akıllı telefonlarını tanıtırken her zaman daha da uzun pil ömrü sunduklarını iddia ediyor. Kullanıcıları fazlasıyla sevindiren bu kullanım süreleri, genellikle, cihazın son kullanıcıya ulaşması ve yalnız bir günü çıkarabilmesiyle son buluyor. Bu konuya kafayı gerçekten takmış bir aktif savunma grubu ise Apple’ın telefonlarını teste tabi tuttu.

İngiltere merkezli grup, tam 9 adet iPhone modelini test aşamalarından geçirdi. Farklı farklı senaryolar içeren testler sonucunda ulaşılan sonuçlar ise içler acısı. Apple’ın sunduğu kullanım sürelerinin %18 ila %51 oranları arasında abartı olduğunun ortaya çıkması, Apple kullanıcılarını üzecek gibi görünüyor.

apple-iphone-satislari-yerlerde-surunurken-nasil-bu-kadar-para-kazaniyor 3

Özellikle iPhone XR ile yapılan testin sonucunda Apple’ın verdiği tam şarjda 25 saatlik kullanım süresinin yalnız 16 saat 32 dakika kadar sürmesi, Apple’ın bu oranı %51 oranında abarttığına işaret ediyor. Cihazın düşük ekran çözünürlüğüne sahip ve daha fiyat/performans odaklı olduğu hâlde bu yolla bir sonuç alınması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.

İlgili Yazı

OnePlus 7 ve 7 Pro su geçirmezlik özelliği artıyor!


Apple’dan ise konu ile ilgili açıklama gecikmedi. “Ürünlerimizi hassas test ediyoruz ve pil ömrü iddialarımızın arkasında duruyoruz” biçiminde açıklama yapan Silikon Vadisi devi şirket, sözlerine “Donanım ve program arasında oluşturduğumuz etkin uyumluluk ile iPhone, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için güç kullanımını akıllıca yönetebilecek biçimde geliştirilmiştır” dedi.

Bunların yanısıra aynı grup, geçtiğimiz zaman ise HTC, Sony, Samsung, Nokia ve aynısı akıllı telefon üreticilerinin ürünlerini incelemiş ve yazımıza konu olan Apple ile benzer sonuçlara ulaşmıştı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen