1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple’ın CEO’SU Tim Cook : Türkiye’de iPhone Fiyatlarını İndiriyoruz

Apple’ın CEO’SU Tim Cook : Türkiye’de iPhone Fiyatlarını İndiriyoruz

Apple CEO’su Tim Cook, Reuters’a yaptığı açıklamalarda 2019 senesinde Türkiye’deki iPhone fiyatlarında indirime gidileceğini belirtti.
Facebook ve Tim Cook cephesi, geride bıraktığımız senenin ortalarından beri serbest düşüşe geride bıraktığımız Apple satışları ile alakalı ilk radikal aşaması atıyor. Genellikle son 1-2 ayda, satışların düşmesini çok çok umursamadıkları ve ‘kısa vadeli bir dalgalanma’ gibi gördükleri yönündeki açıklamalar, şirketin hissesine hiç de olumlu katkı yapmamıştı.

Apple CEO’su Tim Cook, Reuters’a konuştu ve ilk defa Türkiye ile Çin’de satışların dramatik olarak düştüğünü kabul etti.

apple-türkiye-indirim-bir-portal 1
İşte o kritik açıklamalar:
“iPhone fiyatlarını ulusal düzeyde daha tüketilebilir bir duruma sokmaya karar verdik. Çin ve Türkiye gibi pazarlarda, ulusal paranın dolar karşısında değer kaybetmesi bizleri çok çok etkiledi. Genellikle Türkiye’de TL’nin bir senede %33 değer kaybetmesiyle satışlarımız 700 milyon dolarlık bir kayba uğradı. Kur farkı bundan dolayı problem hayat sürdüğümüz bu ülkelerde indirime gitmeyi düşünüyoruz.”

apple-türkiye-indirim-bir-portal 2
Görünen o ki son birkaç ayda rahatından geçilmeyen Tim Cook, en sonucunda ünlü panik butonuna basmış durumda. Çin, Türkiye, Hindistan ve Brezilya’nın kafasını çektiği bu ülkelerde ne vakit ürünlerin indirime gireceği ise şimdilik açıklanmadı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen