1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple yeni patent ile su altı çekimlerine odaklandı!

Apple yeni patent ile su altı çekimlerine odaklandı!

Apple iPhone 7 ve sonrası modellerde suya ve toza dayanıklı bir dizayna yer vermişti. iPhone XS ve XS Max modellerinde IP68 sertifikası bulunuyorken, diğer modellerde ise IP67 sertifikası bulunuyor. Bu sayede söz konusu modellerle su altı çekimleri yapmanız mümkün. Görünüşe göre Apple da bu vaziyetin üstüne düşme kararı verdi. Apple yeni patent ile beraber su altı fotoğrafçılığını ileri seviyelere taşımak istiyor.

iphone-11-su-alti-modu-ile-gelecek-teknoloji-haberleri-bir-portal

Apple yeni patent ile su altı çekimlerini geliştirmek istiyor!

Yeni patentle beraber iPhone modellerinin su altı fotoğrafçılığı ileri seviyelere taşınacak. Patentte gözüktüğü kadarıyla su altı çekimleri için İdeal ayarlar, ek sensörler ile tanımlanıp ayarlanacak. Renk kaymaları, derinlik, basınç ve ışık miktarını algılayan sensörler, Kullanıcılar için İdeal ayarları kendiliğinden düzenleyecek. Bu sayede önceki modellerde çok verimli olmayan su altı çekimleri, daha makul ve kaliteli hale gelecek.

İlgili Yazı

MIUI 11 ile gelecek yeni özellikler belli oldu!

Geçtiğimiz aylarda Apple, su altında ekran kullanımı için de patent müracatında bulunmuştu. Su altında ekranı kullanabilmek mümkün olmadığından prosedürleri fiziksel tuşlarla yönetmeniz gerekiyor. Bu vaziyetin da önüne geçmek isteyen Apple, su altında kullanılabilen ekran için ayrı bir patent almıştı. Şimdilik bu gelişmelerin sadece bir patentten ibaret olduğunu hatırlatalım. Bu yeniliklerin iPhone modellerine ne zaman yansıyacağına yönelik bir bilgi, şu an için bulunmuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen