İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Apple Watch gerçekten hayat kurtarıyor mu?

Apple Watch gerçekten hayat kurtarıyor mu?

apple-watch-hayat-kurtariyor-mu-bir-portal-min

Apple Watch ile hayatı kurtulan çoğu insan daha önce haberlere konuk oldu. Ancak, Watch Series 4 ile beraber akıllı saatin EKG çekebiliyor hale gelmesi sağlık konusu ile ilgili Apple’ın sağladığı ilerlemeyi ortaya çıkardı. Peki, EKG çekebilir hale gelen Apple Watch gerçekten hayatı tehlikede olan insanları kurtarmayı başarıyor mu?

İlgili Yazı

Apple Watch, Bir Kere Daha Bir İnsanın Hayatını Kurtardı

Apple Watch ile 2000 kişide kalp ritim bozukluğu tespit edildi!

Bunu test etmek için yaklaşık 400 bin Apple Watch kullanıcısının katıldığı bir çalışmaya imza atıldı. Apple ve Stanford Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmanın sonuçları New Orleans’taki Amerikan Kardiyoloji Koleji‘ndeki toplantıda paylaşıldı.

apple-watch-4-bir-portal-min

Bu kapsamda çalışmaya katılan 2000 Kullanıcıda kalp ritminin düzensiz olduğuna dair uyarılar çıktı. ABD’de kalp ritim bozukluluğunun neden olduğu problemler sebebiyle yılda aşağı yukarı 130 bin kişinin yaşamını yitirdiği belirtilirken, müdahale edilmemesi durumunda felç, kan pıhtılaşması, kalp yetmezliği ve diğer ciddi problemler meydana geliyor.

Çalışmaya katılan ve düzensiz kalp ritmi uyarısı alan Kullanıcılardan yalnızca yüzde 57’si en yakın sağlık kuruluşuna müracaat ederek tıbbi yardım aldı. Bu rakam şaşırtıcı gelebilir, yalnız yüzde 43’lük bölümün Watch’ın verdiği uyarıları görmeden geldiği tespit edildi.

İlgili Yazı

Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin 10 Mobil Uygulama

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Yaşam Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen