1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple Watch, Bir Kere Daha Bir İnsanın Hayatını Kurtardı
Trendlerdeki Yazı

Apple Watch, Bir Kere Daha Bir İnsanın Hayatını Kurtardı

Günümüzde tasarlanan teknolojiler arasında belki de insanlığa en fazla yararı olan akıllı saatler bir kez daha birinin hayatını kurtarmış oldu.
Apple Watch 4 ile taşınabilir bir hal alan Elektrokardiyogram (EKG) bir kez daha bir hastanın hayatını kurtardı. Kalp ritm sorunluluğu gibi önemli sağlık problemlerine karşı kullanıcısını uyarabilen bu sistem, ismi açıklanmayan bir ABD vatandaşının hayatını kurtardı.

apple-watch-bir-portal

Atriyal Fibrilasyon (AF) kalp ritim sorunluluğu teşhisi koyulan adam, uzun süredir hayatını normal bir şekilde sürdürüyordu. Bu tip rahatsızlıklarda hastanın kalbi bir anda dakikada 150 vuruya kadar yükselebiliyor ve son derece ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

apple-watch-cover-bir-portal

Süreç sonunda hekimu tarafından kan inceltici ilaçlar verilen hasta, geçtiğimiz günlerde yine rahatsızlandı ve Apple Watch 4’ü ile hastaneye giderek sonuçlarını hekimla paylaştı. Doktor Phil Massey, hastanın Apple Watch 4 ile fark ettiği ritm bozukluğu sorununu daha geç bildirmiş olsaydı, ölümcül bir vaziyet oluşabileceğini ve hastanın kalp krizi geçirebileceğini açıkladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen