1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda!

Apple Watch 5 tüm sızıntılarıyla karşınızda!

Apple-Watch-özellikleri-hayat-kurtardı-bir-portal-min

Apple, akıllı saat pazarındaki liderliğini uzun bir süredir başarıyla koruyor. Şirketin Watch serisine ait en güncel modeli, önceki modellere göre daha zarif dizaynı ve büyük ekranı ile ön plana çıkmıştı. Bununla birlikte Series 4, EKG monitörü ile de son derece ses getirmişti. Watch 4 modelinin tanıtılmasından kısa bir süre geçmiş olmasına karşın, yeni model ile ilgili söylentiler de ortaya çıkmaya başladı. Apple Watch 5 modeliyle alakalı ortaya çıkan bütün sızıntı ve söylentileri sizler için derledik!

İlgili Yazı

Apple Watch, Bir Kere Daha Bir İnsanın Hayatını Kurtardı

Apple Watch 5 bütün söylentileri ile karşınızda!

Apple Watch modelleri, bütün önemli gelişmelere ve yeniliklere karşın hala kusursuz sayılmazlar. Rekabetin çok sıkı olduğu bazı alanlarda, Apple Watch modelleri hala yetersiz kalabiliyor. Buna yönelik verebileceğimiz örneklerden en kolayı ise uyku takibi. Yeni söylentiler Apple’ın Watch 5 modeliyle beraber önemli bazı kusurları gidermeye yoğunlaştığını söylüyor.

apple-watch-series-4-uyku-takibi-bir-portal-min

Sızıntıların ilk adımı tasarıma yönelik. Apple Watch serisi, ilk üç modelde benzer tasarımları izlerken, dördüncü nesil ürünle beraber tasarımsal değişikliğe gitmişti. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, yeni raporunda Apple Watch 5 modelinin tasarımda önemli farklar barındırmayacağını açıkladı. Watch 4 modeliyle benzer tasarıma sahip olması beklenen modelin, önemli değişiklikleri içinde barındıracağı ifade ediliyor. Bununla birlikte yuvarlak ekran isteyen kullanıcılar için yanıt yine ‘hayır‘ olarak veriliyor.

apple-watch-series-5-patent-bir-portal-min

Ayrıca yeni söylentilere göre Watch 5, jest ve hareketleri algılayıp bunlarla etkileşime girebilecek. Yaptığınız hareketlere göre akıllı saatinizi yönetmek bu yolla mümkündür. Hemen üst tarafta gördüğünüz patentte, bu özelliğin nasıl çalışabileceğine yönelik bazı ipuçları bulunuyor.

Bunların dışında hemen üstte bahsetmiş olduğumuz uyku takibi eksikliği için de bazı yeni gelişmeler bulunuyor. Yeni söylentiler Watch 5 modelinin, ön yüklü olarak uyku takibi uygulaması ile gelebileceğini belirtiyor. Bloomberg tarafından yayınlanan raporda 2020 yılına kadar çıkacak modellerde bu özelliğin beklendiği aktarılmıştı. Söz konusu rapor da bu söylentiye destek veriyor.

Apple Watch 5 fiyatı ve çıkış tarihi

Apple Watch 5 modeliyle alakalı birçok yeni söylenti bulunuyor. Ancak şimdilik bulunması net gibi gözüken yenilikler bunlar. Watch 5 modelinin şu an bulundurduğunu düşündüğümüz özelliklerine baktığımızda, Watch 4 modelinden biraz daha pahalı bir biçimde piyasaya sunulması beklenilebilir. Bununla beraber önceki modellerin tanıtım tarihlerine baktığımızda Apple Watch 5 çıkış tarihinin Eylül 2019 tahmin ediyoruz.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Teknoloji Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen