İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple ve Google, TikTok’u kaldırdı!

Apple ve Google, TikTok’u kaldırdı!

tiktok-guncelleme-aldi-bir-portal-min

Apple ve Google, TikTok programını mağazalarından kaldırdı. Şirketler, Hindistan’da alınan mahkeme kararını takiben TikTok’u yasakladı.

Hindistan, 3 Nisan’daki eyalet mahkemesinden çıkan kararı Apple ve Google’a ileterek TikTok’un mağazalarından çekilmesini istemişti. Şirketler karara uyarak uygulamayı kendi mağazalarından çektiler. Hindistan’da TikTok yasaklandı.

İlgili Yazı

Tik Tok’tan Para Kazanmak

TikTok için zorlu dönem!

Mahkeme, 3 Nisan 2019‘da Eyalet Mahkemesi’nde görülmeye başlanmış, tek duruşmada karara bağlanmıştı. Buna göre TikTok içinde pornografik içerik ve çocuk istismarı bulunduğundan TikTok’un Hindistan’da yasaklanması isteniliyordu. Mahkeme söz konusu iddiayı kabul etti ve kararı Apple ile Google’a iletti. Şirketler de bugün itibariyle uygulamayı Hindistan’daki uygulama mağazalarından kaldırdılar.

Analitik firması Sensor Tower’a göre TikTok, Hindistan’da 230 milyondan fazla indirilmişti. Verge isimli internet sitesine konuşan bir şirket yetkilisi: “Hindistan’da aylık 120 milyondan fazla aktif Kullanıcımız var, Hint yargı sisteminin kararına saygılıyız. Bizim için önemli bir kayıp.” dedi.

TikTok-videolari-sosyal-medya-dengelerini-değistiriyor-bir-portal-min

Hindistan Devlet Mahkemesinin TikTok tahkîkatsı aylardır sürüyordu. Uygulamaya yapılan tahkîkatlar ve hükümetten yapılan çağrılar birçok kişinin uygulamanın yasaklanmasını istemesine yol açtı. Hindistan Devleti Bilgi Teknolojisi Bakanı M. Manikandan, Şubat ayında hükümetin konu hakkında bir yasaklama isteyeceğini açıklamıştı. Bakan: “TikTok gençleri ve erişkinleri kültürel olarak yozlaştırıyor.” dedi.

Uygulama bu kararın sonrasında Hindistan’daki Google Play Store ve App Store mağazaları üzerinden kaldırıldı. Ayrıca uygulamanın internet sitesine de Hindistan üzerinden erişilemiyor. Uygulamanın sahibi olan ByteDance isimli şirketin mahkeme kararına itiraz edip etmeyeceği henüz belirsizliğini koruyor.

İlgili Yazı

TikTok için büyük güncelleme geldi!

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen