1. Ana Sayfa
  2. Yazilim
  3. Apple Siri, Çoğu Avrupa Ülkesinde Kullanım Dışı Kaldı

Apple Siri, Çoğu Avrupa Ülkesinde Kullanım Dışı Kaldı

Avrupa’daki çoğu Apple Kullanıcısı, Siri ile ilgili problem yaşadığını bildirdi. Sorun bugünün erken saatlerinde başladı. Ayrıca Dünyanın çoğu bölgesinde de tamamiyle kullanım dışı olduğu bildirildi.
Twitter’daki incelemelere göre Apple Siri, Portekiz, Hollanda, Fransa ve Almanya gibi çoğu ülkede Kullanıcılar için offline vaziyette. Sorunlar sadece iPhone, iPad ve Mac cihazlarını değil, bunun yanı sıra HomePod’u da kapsıyor. Etkilenen ülkelerde Siri herhangi bir hata mesajı göstermiyor yalnız komutlara ve sorulara tamamiyle cevap vermiyor.

appşe-siri-kullanım-dışı-kaldı-bir-portal

ABD’deki cihazlar, Siri’deki bu Kesintiden etkilenmemiş gibi gözüküyor. Apple, Siri’de yaşanan bu problem için henüz internet sayfalarındaki Sistem Durumu bölümünü güncellemedi ve site bütün hizmetlerin normal biçimde çalıştığını belirtiyor.

Siri’nin Avrupa’da bugün yaşanan Kesintisi, geçtiğimiz hafta Fotoğraflar, iWork, Arkadaşlarımı Bul gibi programlar için geniş çapta offline hale gelen iCloud Kesintisini takip ediyor. Twitter’dan da birçok Kullanıcı, Siri hakkında yaşadığı problemleri paylaştı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen