İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple, reklamsız uygulama dönemini başlatıyor!

Apple, reklamsız uygulama dönemini başlatıyor!

Apple geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinde birçok yenilikten bahsetmişti. Bahsedilmeyen bir yenilik ise etkinlik sonrasında ortaya çıktı. Apple reklamsız çocuk uygulamaları politikasını, hayata geçirdi.

Apple reklamsız çocuk uygulamaları ile ilgili ilk adımı attı!

Özellikle son yıllarda, çocuklar için geliştirilen akıllı saatler, akıllı oyuncaklar ve benzeri cihazların güvenlik açısından çok orta derece bir durumda olduğunun ortaya çıkmasının peşinden, çocukların kullandığı mobil uygulamalar da gündeme gelmişti.

Uygulamaların esasen sıkı bir içerik filtresinden geçmiş olduğu bilindiğinden, gözler o denli da iyi filtrelenmeyen uygulama içi reklamlara çevrilmiş, Apple ve Google, ciddi eleştirilerin hedefi olmuştu.

apple-reklamsız-çocuk-uygulamaları-istiyor
Apple’ın geliştiricilere gönderilmiş olduğu bildiriye nazaran artık çocukların kullanacağı uygulamalarda; takip için kullanılabilecek istatistik fakatçlı bilgiler toplayan servisler, davranış bazlı reklam sunan servisler ve satın alım için açık bir halde yönlendirme icra eden içerikler bulunamayacak.

Ancak Apple, çocuk uygulamalarındaki reklamları tamamen kaldırmış değil.

İlgili Yazı

Instagram yeni giriş yöntemini test ediyor

Çocuklara yönelik uygulamalarda, uygulamanın yaş grubuna uygun reklamlar çıkabilecek.

Gene de bu politika değişikliğinin ardından çocuk uygulamalarındaki reklamların sayısı, eskiye göre çok ciddi anlamda azaltılmış durumda olacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen