İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte

Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte

18-yasindaki-gencten-apple-1-milyar-dolarlik-dava-habermi

Son zaman hisse değerlerinde düşüş yaşayan Apple, bilhassa satış noktasında büyük problemler yaşıyor. Tüm bu problemlere rağmen şirketin satış beklentilerinden yüksek satışlar yapması ve geleceğe yönelik iyimser planları, şirketin hisse değerlerine aşağı yukarı yüzde 7,5 oranında değer kazandırdı. Apple piyasa değeri de böylece yeniden yükselişe geçti. Şirket uzun bir aranın sonrasında yeniden o sınırı geçti!

İlgili Yazı

Cep telefonu ÖTV oranı iki katına çıktı!

Apple piyasa değeri yeniden bir trilyon doları geçti!

Ağustos 2018 tarihinde ilk defa bir trilyon dolar değere ulaşan Apple, yaşanan problemlerin sonrasında hisse değerlerinde önemli düşüşler yaşamıştı. Tüm bu gelişmelerin sonrasında geçtiğimiz günlerde, şirkete ait ilk çeyrek raporları yayınlandı. Şirketin beklenti üstünde kazanç sağlaması ve geleceğe yönelik iyimser görüşleri, hisse değerlerinin de yukarıya yönlü hareket etmesini sağladı.

gelecekteki-iphone-microled-ekrana-sahip-olabilir-habermi

30 Nisan tarihini hisse başı 200,67 dolar değerle kapatan Apple, 1 Mayıs tarihine hisse başı 214,80 dolar kadar yüksek bir giriş yaptı. Bu sayede şirketin değeri de yeniden bir trilyon doların üstünü görmeyi başardı. Bununla beraber bugün itibariyle hisselerde yeniden küçük düşüş yaşayan şirketin tahmini değeri 980 milyar dolar civarlarına indi.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen