1. Ana Sayfa
  2. Dünya
  3. Apple Park dünyada altıncı sıraya yerleşti

Apple Park dünyada altıncı sıraya yerleşti

İnşaat sürecinden tamamlanmasına kadar çoğu ayrıntıyı geçtiğimiz dönemlerde sizlerle paylaştığımız Apple Park ya da diğer adıyla Apple Campus 2, 2019 iPhone modelleri ile gündemden düşmeyen teknoloji devinin merkez üssü haline geldi.

Apple Park’ın değeri ile ilgili ilgi çekici bir rapor yayınlandı. Bu raporun ayrıntılarına geçmeden önce Apple Park’ın gelişim sürecini kısaca hatırlayalım.

Apple Park mali değeri ile dünyada altıncı sırada!

apple-park-dunyada-altinci-siraya-yerlesti
Apple CEO’su (o dönem) Steve Jobs binanın ve çevresinin mimarisi 2011 yılının haziran ayında Cupertino Şehir Konseyi‘ne sundu. 2013 yılının Ekim ayında alt saat süren bir tartışmanın sonrasında Apple’ın yeni kampüs projesi onaylandı.

Apple Park inşaatında çoğu gecikme yaşanmasına rağmen, 2017 yılında çalışmalar büyük oranda sonuçlanmıştı. Hatta, 2017 yılında iPhone 8 ve X’in tanıtımı binaya dahil olan Steve Jobs Amfi salonunda gerçekleştirildi.

Apple Park’ın değerinde hakkında yeni bir rapor yayınlandı. Bu kapsamda Apple’ın üssünün 4.17 milyar dolar değerinde olduğu belirtiliyor. Açılıştan iki yıl sonra paylaşılan bu değeri Apple’ın belirttiğı rakam olan 5 milyar doların altında.

Bu rakamların açıklanmasından sonra Apple’ın merkez üssü Wikipedia’nin dünyanın pahalı binaları listesinde altıncı sıraya yerleşti. Tabi, bu değere bahçe hortumlarından bina içindeki bilgisayarlara kadar bütün donanımlar dahil.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen