1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Apple ithalat yasağı ile karşı karşıya kalabilir!

Apple ithalat yasağı ile karşı karşıya kalabilir!

apple-ithalat-yasagi-ile-karsi-karsiya-kalabilir-bir-portal-min

Amerika Birleşik Devletleri’nde devam eden Apple & Qualcomm davasında davaya bakan hakim iPhone’lara ithalat yasağı getirilmesini tavsiye etti. Apple ithalat yasağı ile karşı karşıya kalabilir. İşte ayrıntılar…

İlgili Yazı

Cep Telefonu İthalatı Yüzde 1’lere Geriledi!

Apple ithalat yasağı alabilir!

Qualcomm’un Yasal savaşını sürdürdüğü Apple davasında Apple’a oldukça önemli bir ceza gelebilir. Dava ile ilgilenen ticari hakim, Apple’ın güç yönetimi ve veri indirme hızları hakkında iki Qualcomm patentini ihlal ettiğine karar verdi. Sonuç olarak ise hakim MaryJoan McNamara, patentleri ihlal eden iPhone modellerinin üretildikleri ülke olan Çin’den Amerika Birleşik Devletleri’ne ithalatına engel getirilebileceğine karar verdi.

İlgili Yazı

2000 TL ve Altı Bütçeyle Alınabilecek En İyi 10 Akıllı Telefon

Karar, Amerika Birleşik Devletleri Uluslarası Ticaret Merkezi tarafından incelenecek. Eğer dava bu yolla sonuçlanacak olursa bazı iPhone modelleri Amerika Birleşik Devletleri’nde satılamayacak. Bu da Apple için büyük bir kriz demek.

Trump-Applea-Çin-ambargosu-için-formül-geliştirdi-1-bir-portal-min

Dava sonucunun sebebi Trump mı?

The Verge gibi uluslararası bazı teknoloji yayıncıları bu dava sonucunun Donald Trump ile ilişkili olabileceğine inanıyor. Çünkü Donald Trump, söz konusu şirket gibi büyük Amerikan firmalarının üretimlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde yapmasını, yine bu ülkeye vergi vermelerini istiyor. Bu dava sonucu gerçeğe dönüşecek olursa dev firma, Amerika Birleşik Devletleri’nde telefon satmak isterse, telefonlarının üretimini kesinlikle bu ülkede gerçekleştirmek zorunda kalacak. Şirket yetkilileri ise şimdilik bu konu üzerine konuşmaktan kaçınıyor.

Bu arada şunu da belirtmek gerekir ki, Cupertino merkezli firmanın iş ilanlarına bakıldığında şirket, davaya konu olan Intel modemlerin yerine kendi modemlerini tasarlamak istiyor olabilir.

İlgili Yazı

Türkiye Akıllı Telefonlara Küstü

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen