İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. Apple iMac yenilendi! İşte Detayları ve fiyatı!

Apple iMac yenilendi! İşte Detayları ve fiyatı!

Apple’ın iMac modelleri 652 gün sonra yenilendi. Apple, uzun süredir yenilenmesi umulan iMac modelleri için umulan haberi verdi. İşte yeni İşlemciler ve grafik birimleriyle zenginleştirilen yeni iMac özellikleri ve fiyatı…

İlgili Yazı

İşler Kızışıyor: Apple ile Spotify Arasında Kavga Büyüyor


Yeni iMac özellikleri ve fiyatı sürüme ve donanıma göre farklılık gösteriyor. Ne kadar fazla güç dilerseniz o kadar daha çok bir bütçe ayırmanız şart. Ayrıca ekran boyutu da fiyata önemli derecede etki ediyor. Şimdi gelin yeni iMac özellikleri ve fiyatı ayrıntılarına iki ayrı model bazında bakalım…

yeni-imac-ozellikleri-ve-fiyati-bir-portal-1

Yeni 21.5 inç iMac neler sunuyor?

Yeni 21 inç iMac modelinde 8’inci nesil dört çekirdekli Core i3 ve ya altı çekirdekli Core i5 İşlemci seçeceği bulunuyor. Bilgisayarın grafik birimi tarafındaki seçenekler ise Radeon Pro 555X GPU ve Radeon Pro 560X. Ancak daha çok güç isteyenlerin de istediğini bulması için bir alternatif mevcut.

İsteyen Kullanıcılar, 32 GB RAM’e sahip altı çekirdekli Core i7 İşlemcili 21 inçlik bir iMac modeli de tercih edebiliyor. Bu modelde AMD’nin Radeon Pro Vega 20 GPU’su görev alıyor.

Yeni 21.5 inç iMac fiyatı

Apple yenilediği iMac modellerinin fiyatlarını da belirtti. Yapılan açıklamaya göre 21.5 inç iMac modelinin 9.399 TL’lik bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Tabi donanım seviyesi arttıkça bu fiyatın da artacağını hatırlatmak lazım. Giriş seviyesi dışındaki diğer iki 21.5 inç iMac modeli 4K görüntü kalitesine sahip.

İlgili Yazı

Apple, iOS 12.2’nin 6. Geliştirici Betasını Yayınladı

Yeni 27 inç iMac hangi özelliklerle geliyor?

Yeni 27 inç iMac modelinde Intel’in altı çekirdekli i5 İşlemcisi kullanılıyor. Bu tabiki başlangıç paketi. 5K iMac modellerinin üst donanımlarında 8 çekirdekli Core i9 İşlemci görev alıyor. Yeni 27 inç iMac modellerinde Turbo Boost ile 3.6GHz’e kadar hız elde edilebiliyor.

Yeni iMac serisi 2 TB’a kadar depolama seçenekleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca artık 64 GB’a kadar daha süratli 2.666MHz DDR4 hafıza opsiyonu bulunuyor.

Yeni iMac modellerinin önceki nesillere göre yüzde 80 daha süratli bir grafik performansı sunmuş olduğu söyleniyor.

yeni-imac-ozellikleri-ve-fiyati-bir-portal-2

Yeni 27 inç iMac fiyatı

Yeni 27 inç iMac satın almak için 10.999 TL gibi bir fiyatı gözden çıkarmak gerekiyor. Tabi bu da tıpkı kardeşi gibi başlangıç fiyatı. Daha üst donanımlarda bir 27 inç iMac satın almak istediğinizde bu fiyat çok daha yukarıya çıkıyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen