İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple, Akıllı Gözlüklerinin Üretimine Bu Yıl Başlıyor

Apple, Akıllı Gözlüklerinin Üretimine Bu Yıl Başlıyor

Apple da artırılmış gerçeklik gözlüğü piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor.

TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, Apple’ın ilk artırılmış gerçeklik akıllı gözlük seti, çalışabilmesi için iPhone’a ‘son derece’ bağlı olacak. Kuo yayınladığı son raporda, internet bağlantısına kadar her şeyi iPhone’un halledeceğini, gözlüğün ise yalnızca ekran işlevi göreceğini söylüyor. Gözlüğün 2019’un dördüncü çeyreği ila 2020’nin ikinci çeyreği arasında seri üretime geçirileceği tahmin ediliyor.

Kuo’nun yaptığı yorumlardan ve tahminlerden hareketle Apple’ın akıllı gözlülüğünün, 2016’da Google’ın çıkardığı Daydream View ve 2015’te Samsung’un tanıtımını yaptığı Gear VR Samsung’a benzediği söylenebilir. Apple’ın cihazının, Google ve Samsung’dan farkının Kullanıcılara yaşatacağı deneyim olacağı söyleniyor ilaveten Apple’ın gözlüğü gömme ekrana sahip olacak.

apple-akilli-gözlük-bir-portal

Apple’ın geçtiğimiz ay yaptığı patent müracaatında telefonun ve akıllı gözlüğün artırılmış gerçeklik programlarını çalıştırmak için nasıl beraber çalışacağı gösteriliyordu. Yayınlanan illüstrasyonda akıllı telefon tarafından yönetilen gözlüğü takan bir kişi gösteriliyordu. Patent müracaatında ortaya çıkan bilgiye göre, akıllı gözlüğün çalışması için telefona yakın olması gerekiyor.

Çıkan bazı haberlere göre ise Apple’ın elinde her iki gözde de kullanılan 8K çözünürlüğe sahip; hem AR (Artırılmış Gerçeklik) hem de VR (Sanal Gerçeklik) programları çalıştırabilen bir gözlük bulunuyor.

Kuo’nun Apple ürünleri ile ilgili öngörülerinin son derece isabetli olduğu söylenebilir. Kendisi 2017’de 5,8 inçlik OLED ekrana sahip bir telefon çıkaracağını söylemiş ve bu özellikler iPhone X’da ortaya çıkmıştı. Ancak isabetsiz tahminleri de bulunuyor. Örneğin kendisi 2014 yılındaki üretimde problemler meydana geldiğini ve iPhone 6 Plus’ın gecikmeli çıkacağını söylemişti yalnız telefon zamanında çıkmış hatta yanında iPhone 6’yı da getirmişti.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Diğer Teknoloji Haberlerimize de Göz Atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen