1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Apple, abonelik onayı için yeni bir adım ekledi

Apple, abonelik onayı için yeni bir adım ekledi

app-store-ios-11-bir-portal-min

Apple, Kullanıcıların istemeyerek abone olmalarını önlemek amacıyla App Store‘a yeni bir adım ekledi. Bundan sonra App Store üzerinden bir abonelik satın almak istediğinizde yeni bir aboneliği onayla penceresi çıkacak.

İlgili Yazı

Bir iPhone Nasıl Daha Hızlı Çalıştırılır?

App Store için abonelik onay sistemi hizmette!

Bu değişiklik ilk olarak bir geliştirici olan David Barnard tarafından fark edildi. Buna göre Kullanıcıların hata sonucu abone olmasını önlemek için Apple, Kullanıcılara bir güvenlik adımı daha koydu. Dokunmatik kimlik doğruluğunu sağlaması yada Yüz kimliği doğruluğunu sağlaması adımından sonra artık aboneliğinizi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Söz konusu özellikte yazanlar şunlar: “Aboneliği onayla – Abonelik süresi sona ermeden en az bir gün önce Ayarlar’dan iptal edilmedikçe aboneliğiniz devam edecektir.”

Ekrana-Entegre-Parmak-İzi-Sensoru-bir-portal-min

Kaza sonucu abonelik kayıtları, özellikte Touch ID özelliğine sahip iPhone Kullanıcıları için büyük bir problem oluşturuyordu. Bunun nedeni, Kullanıcıların hata sonucu bir abonelik penceresine tıklamaları, bunu iptal etmek için ana sayfaya dönmek istediklerinde de Touch ID’ yi aktif hale getirmelerinden kaynaklanıyordu.

Şirket bunun dışında, dolambaçlı yollardan abonelik satmaya çalışan programlar için de önlem aldı. Buna göre geliştiriciler artık abonelik bedellerini ve diğer detayları açıkça belirtmek zorunda olacaklar. Buna uymayan programlar, mağazadan kaldırılacaklar.

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Mobil Uygulama Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen