İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. App Store ile ilgili ilginç bir analiz yayınlandı

App Store ile ilgili ilginç bir analiz yayınlandı

Apple-App-Store-bir-portal-min

App Store ile ilgili yapılan son analiz, Elon Musk’ın büyük sorunların esasen çözülmüş olduğu iddiasında haklı olabileceğini gösteriyor.

Analize göre, bir zamanlar yeni programlara iştahımız olsa da, artık yalnızca belirli programları indiriyoruz.

İlgili Yazı

Bir iPhone Nasıl Daha Hızlı Çalıştırılır?

Artık yeni uygulamara şans vermiyoruz!

Hulu’nun kurucu CTO’su konu ile ilgili, 2014 ile bugün arasındaki uygulama listeleri arasındaki farklılığa işaret ediyor.

Elon Musk konu ile ilgili olmasa da, internet hakkında şu şekilde bir açıklama yapmıştı. Musk: “İnternette önemli fikirlerin çoğunun yapıldığını düşünüyorum. Yenilikler kesinlikle devam edecek, fakat büyük problemlerin tümü çözüldü.”

Fakat App Store analizlerini inceleyen Eric Feng’de Elon Musk ile aynı sonuca vardı. Feng yayınladığı analiz raporunda “Instagram berbat fotoğrafların hoş görünmesini sağladı, WhatsApp mesajlaşmayı bedava hale getirdi. Twitter kendimizi ifade etmemizi sağladı. Spotify, müziği makul fiyata dinlemenizi sağladı. Netflix’te de vaziyet aynı. Yapılması gereken her şey yapıldı. Bu nedenle artık yeni programlar tercih etmiyoruz.” dedi.

ios-oyunlari-bir-portal-min

Kanıtlar iki istatistik ile sunuldu. Bunlardan birincisi, en fazla indirilen programların neredeyse beş senedir hiç değişmemiş olması. Kullanıcılar, en fazla kullanılan programları kullanıyor, bunun haricinde kalan yeni programlara zaman ve yer ayırmıyor.

İkinci istatistik ise, top listedeki programların yaşı. Neredeyse hepsi 5 yasının üstündeki programlardan oluşuyor. Bu vaziyet oyunlar için ise iki yıl. Bazı istisnalar bir kenara, en fazla indirilen oyunların çoğu iki seneden daha önce yayınlanmış oyunlar.

İlgili Yazı

Mobil Uygulamaların, Fabrikalardan Değerli Olduğunu Gösteren 5 Çarpıcı Bilgi

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Haber Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen