1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Apex Legends’ta Hile Yapan Oyuncuların Artık Bilgisayarları da Kalıcı Olarak Banlanacak

Apex Legends’ta Hile Yapan Oyuncuların Artık Bilgisayarları da Kalıcı Olarak Banlanacak

Geçtiğimiz günlerde Easy-Anti-Cheat vasıtasıyla 355.000’den çok hileli kullanıcıyı oyundan banladıklarını ve hileyle mücadeleye devam edeceklerini açıklayan Respawn, bundan sonra hile yapan kullanıcıları donanım bazlı yeni bir teknikle kalıcı olarak banlayacak.

Apex Legends’taki hile sorunu, gün geçtikçe diğer kullanıcılar için daha da katlanılmaz bir hâl almaya başladı. Apex Legends oyununun geliştiricisi Respawn, geçtiğimiz günlerde hileyle mücadeleye yeni tekniklerle devam edeceklerini açıklamış ama bu tekniklere karşı önlem alınmaması için üzerinde çalışılan yeni teknikler ile ilgili bilgi vermemişti. Bugün Daily eSports’ta çıkan bir habere göre Respawn, hile yapan kullanıcılar için donanım bazlı yeni bir ban tekniği uygulamaya başladı.

apex-legends-bir-portal-min

 

Daha önce de çoğu Battle Royale oyununda karşılaştığımız hileli kullanıcı sorununa bugüne kadar çeşitli önlemler alınsa da Respawn’ın uyguladığı teknik biraz daha farklı. Hile forumlarında tartışılmaya başlanan yeni ban tekniğiyle hileli kullanıcıların hesaplarının yanı sıra oyunu oynadıkları bilgisayar da artık oyuna giremeyecek.

İlgili Yazı

Apex Legends’ın En Güçlü İki Silahı Nerflendi

Ayrıca daha önce hile tespit edilmiş bir bilgisayardan yeni açılan bir hesap belirlenirse, bu hesap da 30 dakika içinde belirlenip askıya alınacak. Hile paylaşım forumlarında gündemin en üst maddesi hâline gelen bu teknik, Apex Legends kullanıcılarını bir süre rahatlatabilir. Fakat diğer çoğu önlemde olduğu gibi bu önlemi aşmak için de bazı yollar aranmaya başlandı bile.

apex-legends-2-bir-portal-min

Bazı internet siteleri, tespit edilemeyeceğini iddia ettikleri bazı Apex Legends hilelerini kullanıcılara satmaya devam ediyor. Daily eSports’un haberine göre bu hilelerin satış fiyatları 150 doları bile bulabiliyor. Fakat bu hileleri satın alıp kullanan bazı kullanıcıların tespit edildiği ve bilgisayarlarında artık Apex Legends oynayamadıkları söyleniyor.

İlgili Yazı

Apex Legends’ta FPS Arttıran Ayarlar

Hileli kullanıcılar sorununun giderek daha büyük bir problem haline geldiği bugünlerde Respawn’ın bu atılımı çok önemli. Bazı kullanıcılara göre donanım bazlı ban sistemi ağır olsa da hileli kullanıcılardan kaynaklı oyundan keyif alamayan kullanıcılara göre yeni sistem gayet iyi düşünülmüş. Donanım bazlı ban sisteminin oyundaki hileyi tamamiyle engelleyip engelleyemeyeceğini önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.

 

Fikir ve Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Oyun Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen