İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Oyun
 3. Apex Legends Karakter Rehberi (Hangi Karakter Size Göre?)
Trendlerdeki Yazı
reaksiyion-sevdim

Apex Legends Karakter Rehberi (Hangi Karakter Size Göre?)

Peki hangi sınıf tam olarak ne iş yapıyor oyunda? Bir dahaki oynayışınızda kendinize en uygun sınıfı seçmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Respawn ile Electronic Arts’ın ansızın piyasaya sürdüğü freetoplay Apex Legendsbattle royale sahnesine bomba gibi bir giriş yaptı.

Üçerli takımlardan toplam 60 oyuncuya kadar destekleyen Apex Legends, oyunculara sınıf tabanlı bir oynanış vaat ediyor. Legend ismi verilen her bir karakterin kendine has yetenekleri bulunuyor oyunda. Bu maharetler ise üçe ayrılıyor: Passive, Tactical ve Ultimate.

Peki hangi sınıf tam olarak ne iş yapıyor oyunda? Bir dahaki oynayışınızda kendinize en uygun sınıfı seçmek istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Apex Legends Rehberi: Bangalore

Bangalore, oyunun asker sınıflarından. Saldırgan oynamayı seven oyuncular Bangalore’u düşünebilirler.

Karakterin Passive özelliği Double Time. Bu yetenek, Bangalore’un ateş altındayken daha hızlı hareket etmesini sağlıyor. Pusuya düştüğünüzde çok işe yarayabilecek bir özellik bu. Karakterin Tactical yeteneği Smoke Launcher ise bir sis bulutu oluşturup içine saklanmanızı, hem de düşmanlarınızı da onun içine hapsetmenizi sağlıyor.

Bangalore’un Ultimate yeteneği “Rolling Thunder” ismine sahip. Rolling Thunder ile düşmanlarınıza çok ağır bir hava saldırısı desteği çağırabiliyorsunuz. Geniş bir alanda sağlam hasar verebilirsiniz bu şekilde.

 

Apex Legends Rehberi: Hound

Bloodhound, oyunun en iyi ‘koku alan’ karakteri. Her an düşmanlarını izlemek isteyen oyuncular için birebir. Bloodhound’un düşman hareketlerini takip edebilen maharetleri oyunculara ciddi avantajlar sağlıyor.

Bloodhound’un Passive özelliği Tracker. İsminden da anlaşılabileceği gibi Tracker ile düşmanların yakın vakitte bulunduğu yerlerdeki ayak izlerini görebiliyorsunuz. Tactical yeteneği Eye of the Allfather ise Bloodhound’un küçük bir alanı tarayarak duvar arkalarında yer alan düşmanları ortaya çıkarmasını sağlıyor.

Gördüğünüz üzere sağlam bir izci olan Bloodhound’un Ultimate yeteneği Beast of the Hunt ile de duvarların arkasını simültane olarak görüp çok hızlı hareket edebilirsiniz.

 

Apex Legends Rehberi: Caustic

CausticApex Legends’ın ‘zehir’ uzmanı. Zehirli gaz bombalarıyla düşmanlarını tuzağa düşürebilen Caustic, onları hızlıca veyahut ağır ağır öldürebiliyor. Biraz sinsi oynamak isteyenler Caustic’i düşünebilir.

Karakterin Passive özelliği olan Nox Vision, oyunculara attıkları Nox isimli gaz bombalarının içinde kalan düşmanları görebilme yetisi kazandırıyor. Nox Gas Trap isimli Tactical yetenek de isminden da anlaşılacağı üzere düşmanları bir gaz tuzağına düşürüyor. Düşmanlarınızı, önceden yere attığınız gaz bombasına ateş ederek ortaya çıkardığınız zehirli gaza maruz bırakabilirsiniz.

Karakterin Ultimate yeteneği Nox Gas Grenade ise Caustic’in attığı Nox bombasının çok geniş bir alanı kapsamasını sağlıyor.

 

Apex Legends Rehberi: Gibraltar

Gibraltar, tank gibi bir adam. Savunma ağırlıklı oynayıp düşmanların verdiği hasarın çoğunu üzerinde toplayarak takım arkadaşlarını savunmak isteyen oyuncular için ideal bir Legend kendisi.

Gibraltar’ın Passive özelliği Gun Shield. Bu özellik, nişan aldığınızda önünüzde küçük bir kalkan alanı yaratarak çatışma sırasında savunmanızın sağlam olmasını sağlıyor. Dome of Protection isimli Tactical yeteneği ise Gibraltar’ın oluşturduğu yuvarlak kalkan alanı sayesinde 15 saniyeliğine bütün saldırılardan savunabilmesi demek. Tabii takım arkadaşlarını da savunabiliyor bu sayede.

Ultimate yeteneği Defensive Bombardment da Gibraltar’ın kısa erimli bir topçu desteği çağırmasını sağlıyor. Bu sayede sıkıştığınız vaziyetlerde bu topçu atışlarıyla kendinize kaçma fırsatı yaratabilirsiniz.

 

Apex Legends Rehberi: LifeLine

LifelineApex Legends’ın medic sınıfı. Bir medic sınıfından bekleneceği üzere kendisi takım arkadaşlarını iyileştirebiliyor. Savaşın ön saflarında bulunmak yerine ekip arkadaşlarının sağlığını düşünen oyuncular için ideal bir Legend.

Lifeline’ın Passive özelliği Combat Medic. Combat Medic ile takım arkadaşlarınızı diğer sınıflara göre çok daha hızlı biçimde hayata döndürebiliyorsunuz. Üstelik bunu yaparken ufak bir kalkan da arkanızı kolluyor. Tactical yeteneği D.O.C. Heal Drone ise Lifeline’ın bir ilk yardım drone’u çağırarak bazı arkadaşının canını yükseltebilmesini sağlıyor.

Lifeline, Ultimate yeteneği Care Package ile havadan bir paket(airdrop) indirtebiliyor. Bu paketin içinde her türlü ihtiyacınızı giderecek malzemeler bulunuyor.

 

Apex Legends Rehberi: Mirage

Mirage, düşmanlarıyla oyun oynamayı sevenlere göre bir Legend.

Mirage’ın Passive özelliği Encore!. Yaralanıp yere düşen Mirage, Encore! sayesinde kendisinin bir kopyasını yaratıp düşmanlarını başka yerlere yönlendirebiliyor. Aynı zamanda özgün Mirage da 5 saniyeliğine görünmez oluyor. Diğer taraftan Tactical yeteneği Psyche Out, Mirage’ın yeniden bir kopyasını yaratıyor. Ancak bu sefer kopya Mirage çevrede koşturup onu gören düşmanların kafasını karıştırabiliyor.

Oynaması çok eğlenceli gözüken Mirage’ın Ultimate yeteneği Vanishing Act ise ansızın çok kopya Mirage yaratıp haritanın çeşitli bölgelerine gönderip tam bir kargaşa yaratıyor.

 

Apex Legends Rehberi: Pathfinder

Pathfinder, hızlı ve yolunu çok rahat bulabilen bir robot. Bir grappling hook kullanan Pathfinder, oynanışa da derinlik katıyor. Ayrı olarak haritayı tarayarak çemberin nereye doğru küçüleceğini de anlayabiliyor kendisi.

Pathfinder’ın Passive  özelliği Insider Knowledge, haritanın çeşitli yerlerindeki vericileri tarayıp çemberin nereye küçüleceğini anlamanızı sağlıyor. Tactical yeteneği Grappling Hook ise Pathfinder’ın zor durumlardan hızla uzaklaşabilmesini sağlıyor. Legend, fırlattığı kancayla kendini çok hızlı bir şekilde rastgele bir yapıya doğru çekebiliyor.

Pathfinder’ın Ultimate yeteneği Zipline Gun, isminden da anlaşılabileceği gibi herhangi iki nokta arasında takım arkadaşlarının da kullanabileceği bir halat çekiyor. Böylelikle uzak noktalara çok daha hızlı biçimde erişilebiliyor.

 

Apex Legends Rehberi: Wraith

Wraith, oyunun çok hızlı biçimde uçup kaçabilen karakteri diyebiliriz. Çatışmalarda her vakit avantajlı konumda olmak isteyen oyuncular için birebir.

Wraith’in Passive özelliği Voices from the Void, size nişan alan bir düşman olduğunda uyarılmanızı sağlıyor. Tactical yeteneği Into the Void de Wraith’in birkaç saniyeliğine görünmez olmasını sağlıyor. Ayrı olarak bu müddet içinde hasar da almıyor Wraith oyuncuları.

Wraith’in Dimensional Rift isimli Ultimate yeteneği ise oyuncuların iki nokta arasında bir portal açmasını sağlıyor. Bu portal zor vaziyete düşen takımlar için hayati önemde bir çıkış yolu da olabiliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen

Yorumlar (12)

 1. Wraith tam benlik karakter he

 2. Mirage baya eğlenceli gözüküyor 😁

 3. Pubg fortnite gibi oyunların artık işi daha zor bu saatten sonra

 4. Beyler hangi karakter daha güçlü?

  • Bence kişinin oynayış tarzına göre ve takım kombinasyonlarına göre değişir. Yani “en güçlü” karakter olduğunu sanmıyorum, dengelenmiştir hepsi bence.

  • Bence wraith abi ya bir tane skilliyle her türlü şeye dodge atabiliyor

 5. Bangalore’nin taktiksel yeteneği competitive maçlar için fazla Op değil mi?

  • OP olabilir ama oynayışa göre değişen bir sistem sonuçta yani biraz yetenek işi 😀

   • 30 saniyede bir gelen 2 tane smoke? Her geldiginde atsan maç boyunca totalde haritanın yarısını sisle kaplarsin bununla.

  • Evet hocam katılıyorum ilerleyen zamanda nerflerler bence

 6. güzel bir bilgi paylaşımı olmuş çok teşekkürler