İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Android Q Kullanıcılarının derdine çare olacak!

Android Q Kullanıcılarının derdine çare olacak!

Bilindiği üzere ilk Android Q beta versiyonu yayınlanalı bir kaç hafta oldu, ve bu versiyon ile birçok özellik ve geliştirme Kullanıcılara sunuldu. Fakat bunlarla beraberinde yeni bildirim sistemi birçok Kullanıcı için probleme neden ve oldu. Ve sonunda, Google yetkilileri problemin çözüleceğini açıkladı.

İlgili Yazı

Instagram’ın Adı Instagram From Facebook Olarak Değişiyor

Android Q ile bir özellik eksilecek!

Google, geçtiğimiz haftalarda Android’in son versiyonu olan Android Q geliştirici versiyonunu yayınlamıştı. Bu versiyon son derece beğeni toplamış, Kullanıcılardan geçerli notu almayı başarmıştı. Bununla beraberinde, bilhassa solak Kullanıcılar; bildirim sisteminden son derece rahatsız. Çünkü, eskiden gelen bildirimleri silmek istediğinizde çift taraflı kaydırma yapabilirken şimdi; yalnızca sağ taraftan kaydırabiliyorsunuz.

Bir Google temsilcisi ise müjdeli haberi verdi. “Google Issue Tracker” isimli internet sitesine açıklama yapan yetkili, problemin kısa süre içerisinde çözüleceğini ve bildirimleri kapamak için ne tarafa kaydırmak istediğiniz hakkında ayarı “ayarlar” sekmesine koyacaklarını bildirdi. Bu açıklama gösteriyor ki, bildirimleri istediğiniz istikametten kapatabileceksiniz ama eskiden olduğu gibi çift taraflı kaydırma yapmanız mümkün olmayacak.

android-q-bildirim-sorunu-cozulecek-bir-portal-1

Android’in tam versiyonunun, Ağustos 2019 yılında gelmesi bekleniyor. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi firmaların Telefonlarına ne zaman Android Q versiyonunu getireceği ise belirsizliğini koruyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu android versiyonunu kullanmak ister misiniz? En çok hangi özellikler hoşunuza gitti? Yorumlarda belirtiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen