1. Ana Sayfa
  2. Mobil Uygulama
  3. Android İçin Telegram Tasarımı Yenilendi

Android İçin Telegram Tasarımı Yenilendi

Android için Telegram önemli bir değişim geçirirken, iOS versiyonu de geliştirmeler aldı.

Gizliliğe verdiği önemle ön plana çıkan Telegram Messenger, Android için resim olarak yenilirken çeşitli özelliklere de kavuştu. Android için Telegram dizaynı için yapılan tazeleme ile uygulama ikonunun yanı sıra bütün menüler de değişimden nasibini alıyor.

Uygulamada bir mesaja tıkladığınızda, menü aksiyonları için yeni bir menü ile karşılaşıyorsunuz. Birden çok mesaj belirlediğinizde, bir ilet butonu sağ üst köşedeki yerini alıyor ve bu anlamda daha basit bir erişim sağlanmış oluyor. Herkese açık mesajlar için yeni kesintisiz paylaşım katmanı ise alttan yukarıya doğru çıkarak daha çok kişinizi seçebilmenize imkân sunuyor. Çıkartma paketlerini paylaşma da artık çok daha basit.

android-icin-telegram-tasarimi-yenilendi-habermi

Sohbet listesi için iki satırlık görünüm de yeni dizaynın getirilerinden. Böylece her bir sohbet tek satır yerine iki satır gösteriyor. Bu yeni görünümü dilerseniz değiştirebiliyorsunuz. Sohbet listesindeki konuşmalar için toplu eylemler de Android için gelen yeniliklerden.

iOS uygulaması da güvenlik odaklı geliştirmeler almış vaziyette. Daha önce 4 haneli ya da alfanumerik şifrelere olan desteğin yanına 6 haneli numerik şifre opsiyonu de eklendi.

İlgili Yazı

General Mobile, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Özel Telefon Üretti

Her iki platform için gelen ortak geliştirmelerden birisi ise sohbet listesinde bir sohbeti sola kaydırarak arşivleyebilme özelliği. Arşivler, konuşma listesinin üst bölümünde gösterilirken bunları gizleme seçeneğin de sunuluyor. Arşiv mesajlarınızı istediğiniz sıraya göre isteğinize göre yeniden organize de edebiliyorsunuz. Sınırsız sayıda sohbeti sabitleme de son derece işinize yarayacak bir yenilik. Sabitlenen sohbetler yeni bir mesaj gelen sohbet varsa bile her zaman istediğiniz sıralamada kalıyor.

Bir mesajı ilettiğinizde yanlış bir sohbeti seçtiyseniz geri dönmek ve iletilen mesajlardan farklı birini seçmek de uygulama güncellemesi ile sunuluyor. Özel gruplardaki ve kanallardaki mesajlarda bulunan bağlantıları kopyalama seçeneği de artık Kullanıcılara sunulmuş vaziyette. Çevrimiçi vaziyetinizu göstermek için profil resminizin yanısıra artık bir işarete de yer veriliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen