1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar
  3. AMD EPYC İşlemciler Bulutun Favorisi

AMD EPYC İşlemciler Bulutun Favorisi

AMD-Epyc-bir-portal-min

AMD EPYC İşlemciler, HOSTKEY veri merkezlerinde de kullanılmaya başlandı.

AMD, Avrupa, Rusya ve Kuzey Amerika’nın önde gelen bulut çözüm şirketlerinden HOSTKEY ile yaptığı açıklamada, AMD EPYC İşlemcilerinin güçlendirdiği serverların, HOSTKEY’in altyapısında hizmet vermeye başladığını duyurdu.

AMD EPYC İşlemcilerin eklenmesiyle birlikte, HOSTKEY’in sanallaştırılmış ortamlara ve yüksek performanslı bilgi-işlem iş yüklerine sahip müşterileri, rakibinden üstün özellikler, çekirdek sayısı, bağlanılabilirlik ve hafıza bant genişliğine sahip oluyor.

İlgili Yazı

64 Çekirdekli 3. Nesil AMD Threadripper İşlemciler, 2019 Bitmeden Tanıtılacak

Yeni HOSTKEY platformu, gideren artan Kullanıcı beklentisini karşılamak için, 8 kanallı RDIMM/LRDIMM DDR4 hafıza ve 128 hatlı ultra hızlı PCIe Gen3 x4 bağlantılı Gigabyte platformu üzerinde çalışan 16 çekirdekli AMD EPYC 7281 ve 24 çekirdekli EPYC 7401P İşlemcilerine sahip.

Hollanda Veri Merkezi Altyapısından Sorumlu olan Anton Malina, konu ile ilgili şöyle dedi;

AMD EPYC İşlemcilerin tekli ve ya çift soketli kurulumları, HOSTKEY’in müşterilerine daha çok çeşitlilikte hizmetleri sağlamasını, veri işleme ihtiyaçları için varolan seçeneklerini genişletmelerini mümkün hale getiriyor. Desteklediğimiz bölgelerde lider hizmet sağlayıcı olarak, veri merkezi endüstrisindeki bir liderle çalışmaktan ötürü heyecanlıyız.”

AMD-EPYC-7351P-Photo-view-top-bir-portal-min

AMD Veri Merkezi Çözümleri Kıdemli Direktörü Daniel Bounds ise konu ile ilgili şöyle dedi:

HOSTKEY ile çalışmaktan ve müşterilerine AMD EPYC 7281 ve EPYC 7401P İşlemcilerine erişim sunmaktan ötürü heyecanlıyız. AMD EPYC ile güçlendirilen bu serverlar, HOSTKEY Kullanıcılarına kendi sanallaştırılmış, HPC ya da paralel prosedürli iş yüklerini çalıştırmalarında yeni bir seçenek sunarken, HOSTKEY tarafından sunulan görkemli hizmet ve desteği deneyimlemelerini sağlıyor.”

İlgili Yazı

Hangi AMD İşlemcisi, Hangi Intel İşlemcisiyle Eşleşiyor?

Görüşlerinizi Yorum Olarak Bizlerle Paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz Bilgisayar Kategorimize de Göz Atabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen