İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Ambulans ve polise adres tarifi gerekmeyecek!

Ambulans ve polise adres tarifi gerekmeyecek!

Herhangi bir acil vaziyette ambulans ya da polis çağırmak isteyen çoğu insan telaşa kapılarak bilgi vermekte zorlanabiliyor. Bununla beraber sağlık vaziyeti kötü olan bir insan ambulansı aradığında adres veremeyebiliyor.

Polise adres tarifi artık gerekmeyecek.

Bu gibi vaziyetlerde arayan kişinin yerinin belirleme edilebilmesi için Dünya çapında GSM operatörlerinden yardım alınıyor. ABD’nin Federal İletişim Kurulu’den (FCC) polise adres tarifi ortadan kaldırabilecek bir adım atmak istiyor.

İlgili Yazı

Çocukları İntihara Sürükleyen Momo Oyunu Hakkında Bakan Yardımcısından Resmi Açıklama

ABD’de 911 arandığında adres rahatça görülebilecek!

Kullanıcılar cep Telefonları ile 911’i aradığında A-GPS vasıtası ile GSM operatörlerinin baz istasyonları üzerinde uydu bağlantısı ile konum belirlenmesi yapılabiliyor. Komisyonun tavsiyesi ise dikey konum bilgisininde paylaşılması.

911-ambulans-bir-portal
Normal şartlarda yatay konum bilgisi elde edilebiliyor. Bu sayede sizin hangi binadan aradığınız acil vaziyette 911 tarafından görülebiliyor. Ancak, dikey konum bilgisi paylaşıldığında polise adres tarifi pek ihtiyaç kalmayacak.

Hem yatay ve hem dikey konum bilgisi elde edilebildiğinde polis, ambulans ya da itfaiye gibi birimlere bir apartmanın kaçıncı katından arandığı aktarılabiliyor. Böylece arayan kişinin iyi olmadığı vaziyetlerde müdahale hızlanacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen