İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Amazon, Rivian’a 700 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı
Trendlerdeki Yazı

Amazon, Rivian’a 700 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Amazon, elektrikli otomobil ve SUV üreticisi Rivian'a 700 milyon dolarlık mevduat yaptı.

Adını artık çoğu sektörde duyurmaya hazırlanan Amazon, elektrikli kamyon ve SUV araçlarıyla Tesla’ya rakip olan Rivian’a 700 milyon dolarlık mevduat yaptı.

Amazon, elektrikli otomobil ve SUV üreticisi Rivian’a 700 milyon dolarlık mevduat yaptı. Yatırım ile ilgili diğer ayrıntılar henüz bilinmiyor yalnız önceki hissedarlar dahil edildi ve Rivian’ın bağımsız bir şirket olarak kalması sağlandı.

Bu büyük gelişme ile ilgili konuşan, Rivian’ın CEO’su Robert Scaringe “Amazon’un yeni ürünler ve teknolojiler yaratma konusu ile ilgili yanımızda olacağından kaynaklı çok heyecanlıyız” dedi. Rivian’ın R1T isimli kamyonu ve R1S isimli SUV’si 2018 yılının Kasım ayında duyurulmuştu. Araçların önümüzdeki yıl satışa sunulması bekleniyor.

rivian-bir-portal

Rivian, 2009‘da Robert Scaringe tarafından kurulan, ABD merkezli bir şirkettir. Güncel olarak 600‘den çok çalışanı bulunan markanın adını ilk duyurması ise R1T isimli elektrikli kamyonunu tanıtmasıyla gerçekleşti. R1T’nin bu kadar yankı yaratmasının nedeni ise ilk kez Tesla’nın karşısında dişli bir rakibin yer alacak olmasıydı.

Bahsi geçen R1T isimli elektrikli kamyonun, toplamda 800 beygirlik güç barındıran, 3 tondan fazla ağırlığı olan ve 1 metreye kadar bütün sulardan geçebilen bir araç olduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen