1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Activision Blizzard 800 Kişilik İşten Çıkarma Hakkında Açıklama Yaptı
Trendlerdeki Yazı

Activision Blizzard 800 Kişilik İşten Çıkarma Hakkında Açıklama Yaptı

Activision Blizzard, işten çıkarmaların finansal performans üzerinde olası negatif etkileri olabileceğini ifade etti.

Geçen ay yapılan  açıklamada, yüzde 8 işgücünün ihraç edilmesinin işlerini negatif istikamette etkileme potansiyeli olduğunu ifade etti. 28 Şubat’ta yayınlanan 10-K yıllık raporunda Blizzard, mevduatcıları finansal performansını etkileyebilecek birçok risk etkeni konusu ile ilgili uyarmaya çalıştı.

Activision Blizzard, iş Kesintilerinin beklenen finansal ve operasyonel avantajları gerçekleştiremeyebileceğini ifade etti. Ayrıca, Kesintilerin aslında işlerini negatif istikamette etkileyebileceğini açıkladı. Şirket, Kesintilerin maliyetli olabileceğini, diğer çalışanların ayrılmasına yol açtığını ve çalışanların verimliliğini ve moralini negatif istikamette etkilediğini de açıkladı. Şirket, rolleri baltalanan işçileri telafi etmek için 150 milyon dolar ayırdı.

activasion-blizzard-bir-portal

Activision Blizzard, “Şubat 2019’da, kaynaklarımızı en büyük fırsatlarımıza tekrar odaklamayı ve lüzumsuz komplike ve yineleme düzeylerini işimizin bazı bölümlerinden kaldırmayı planladığımız bir tekrar yapılanma planını duyurduk” dedi.

Activision Blizzard CEO’su Robert Kotick, yayıncılık devinin yıl içindeki “rekor gelirinden” bahsettikten sonra şirketin işgücünün yüzde 8’ini düşürdüğünü belirtti. Bu dosyalama prosedürüne göre, şirketin 9,900 tam Ve Yarı zamanlı çalışanı bulunduğu bölgede aşağı yukarı 800 kişilik iş Kesintisi olduğu görülüyor. Şirket çalışanlarının sadece 140’ı sabit süreli iş sözleşmelerine tabii bulunuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen