1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. ABD Ordusu, İnsanı Süper Askere Çeviren HoloLens 2’yi Test Etmeye Başladı

ABD Ordusu, İnsanı Süper Askere Çeviren HoloLens 2’yi Test Etmeye Başladı

Askerleri Call of Duty oynuyormuş gibi hissettiren üst düzey teknoloji HoloLens 2’nin 2028’e kadar bütün orduya yayılması bekleniyor.
Microsoft, ABD Ordusu ile yaptığı kapsamlı anlaşmanın sonrasında geçtiğimiz ay çalışanları tarafından fazlasıyla reaksiyon görmüştü. Ürettikleri teknolojilerin savaşta kullanılmasını istemeyen çalışanlar Microsoft yönetimine mektup bile yazmışlardı. Fakat çabalar sonuçsuz kalmış gibi gözüküyor.

abd-ordusu-hololens-2-yi-test-etmeye-basladi-bir-portal

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen MWC 2019’da ayrıntılı olarak tanıtılan HoloLens 2, Microsoft’un ABD Ordusu ile yaptığı anlaşmanın dahilinde ordu için de özelleştiriliyor. HoloLens 2’nin ordu için tasarlanmış sürümlerinin ilk versiyonları orduya ulaştı ve eğitimlerde yerini aldı bile.

İlgili Yazı

A101 ‘de önümüzdeki hafta satılacak teknolojik ürünler

HoloLens 2’nin ilk kullanımından itibaren adeta Call of Duty oynuyormuş hissi verdiğini söyleyen askerlerin böyle düşünmesi son derece doğal. Çünkü; HoloLens 2, yakın çevredeki bütün askerleri, askerlerin kalp atışlarını ve bölgenin haritasını bile kullanan askerlerin önüne serebiliyor. HoloLens 2’nin geliştirme sürecinin devam ettiğini de göz önüne alırsak çok daha farklı bir teknoloji ortaya çıkacak gibi gözüküyor.

abd-ordusu-hololens-2-yi-test-etmeye-basladi-bir-portal-1

HoloLens 2’nin şimdiki hali bile fazlasıyla avantaj sağlıyor olsa da Microsoft’un zaman içinde neler yapacağını hep beraber göreceğiz. HoloLens 2’nin 2023’e kadar binlerce asker tarafından kullanılacağı düşünülüyor. Bu şaşırtıcı teknolojinin tamamiyle yayılması ise 2028’i bulabilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen