1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. 4G teknolojisinde tam 36 açık bulundu!

4G teknolojisinde tam 36 açık bulundu!

Güney Kore‘de yapılan derin bir inceleme sonucu 4G teknolojisinde birden fazla açık bulundu. Bu açıklar büyük problemlere yol açabilecek nitelikte olup, verilerinizin çalınmasına neden olabilir.

4G teknolojisinde 36 açık!

Engadget isimli sitenin yayınladığı habere göre, 4G teknolojisinin açıkları ile ilgili çalışmalar yapan Güney Koreli incelemeciler; sistemde tam 36 adet açık buldular.

Bu güvenlik açıkları yardımıyla veriler, Kullanıcıların haberi olmaksızın çalınabiliyor. Bu sayede şahsi verilerimiz üçüncü şahıslara geçiyor. Söz konusu açıkların ayrıntılarına bakıldığında; sahte operatör mesajları gönderilmesi, veri trafiğinin izinsiz olarak takip edilmesi gibi vaziyetlerin ortaya çıkabileceği göze çarpıyor. Araştırmacılar iki operatör üzerinde testler yaparak açıkların kullanılabilecekleri alanları da belirlediler.

4g-teknolojisinde-tam-36-acik-bulundu-bir-portal

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan incelemeciler, konunun ayrıntılarının Mayıs 2019‘da yapılacak bir toplantı ile açıklanacağını açıkladılar. Ayrıca incelemeciler güvenlik açıklarını belirleme etmek için kullandıkları araç, döküman yazılımları mobil operatör firmalarına gönderecekler. Böylece bu açıkların kısa bir süre içerisinde kapanması sağlanacak. Bu açıkların ülkemizde var olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

İlgili Yazı

5G ne zaman geliyor? Bakan Turhan belirtti!

Siz ne düşünüyorsunuz? Bu açıklar ile verilerimiz çalınmış olabilir mi? 5G teknolojisi bunlara çözüm olacak mı? Yorumlarda belirtiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen