1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. 4,5 Dakikası İnternete Sızdırılan Avengers: Endgame’in Yönetmenlerinden Yardım Çağrısı

4,5 Dakikası İnternete Sızdırılan Avengers: Endgame’in Yönetmenlerinden Yardım Çağrısı

11 yıllık sinema macerasının son bulacağı Avengers: Endgame, önümüzdeki hafta vizyonda olacak. Heyecanlı bekleyiş sürerken filmin belki de en kilit sahnelerinden olacak 4,5 dakikalık bir kesit internete düştü. Avengers serisinin yönetmenleri Russo kardeşler yardım çağrısında bulundular.
Bu içerikte sızdırılan sahney ile ilgili herhangi bir spoiler bulunmamaktadır.

Sinema Dünyasının en büyük olaylarından Marvel Sinematik Evreni, 11 yıllık serüvenin sonrasında büyük bir kapanışa sahne olacak. Geçtiğimiz yıl vizyona giren Avengers: Infinity War filminin devamı olacak Endgame’in 1 milyar dolar gişe hasılatını aşması bekleniyor.

Elbette beklentiler bununla sınırlı değil Disney’in yeni sinema ve dizi platformu Disney+’da devam edecek diziler ve filmler de 11 yıllık geçmişe sadık kalacaklar. Anlayacağınız Marvel için şu an her şey son derece kritik vaziyette. Böyle bir ortamdayken, Arabistan’daki bir altyazı montaj şirketi, Engame’den 4,5 dakika uzunluğunda kilit bir sahneyi internete sızdırdı.

Yapılan sızıntı, filmin en kilit sahnelerinden birisine aitti. Filme dair birçok söylentiyi de doğrulayan sahnelerde, belki de hayranların en fazla bekledikleri şeyler yaşanıyordu. Durum bu kadar vahim olunca insanlar sosyal medya ortamından uzaklaşırken Marvel cephesinden bir yardım çağrısı geldi.

Avengers: Endgame yönetmenleri Russo kardeşler böyle bir mektup yayınladı:

View this post on Instagram

#DontSpoilTheEndgame

A post shared by Marvel Entertainment (@marvel) on

“Dünyanın en büyük hayranlarına,

Buraya kadar. Bu bir son. On bir yılda on bir markanın oluşturduğu aynısı görülmemiş bir anlatı mozağinin sonu.

En başından beri bizimle beraber bu yolculuğa çıkan, her hüznü ve sevinci paylaştığınız aileniz, dostlarınız, sınıf arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız için. Her karater ve hikâyeye derinden bağlandınız. Güldünüz. Alkışladınız. Beklentilerinizi ve duygularınızı kalpten bir biçimde özgürce paylaştınız, kuramlar ürettiniz. Şunu aklınızdan çıkarmayın ki son 3 yıldır muazzam ve duygusal bir son için Endgame’deki herkesle beraber çalışıyoruz.

Çoğunuz bu hikâyeye kalbinizi, ruhunuzu ve zamanınızı ayırdığınız için bir kez daha yardımızını istiyoruz. Endgame’i önümüzdeki haftalarda gördüğünüzde, kendinize yapılmasını istemediğiniz gibi lütfen onu diğerlarına anlatmayın.

Unutmayın Thanos hâlâ sessiz kalmanızı istiyor”

Marvel’in yapılan büyük sızıntının sonrasında birçok kişiyi işten kovacağı aşikar. Şu sıralar stüdyonun ticari kaygıları hat safhaya çıkmış vaziyette. Zira peş peşe çekilen Avenger: Infinity War ve Endgame filmleri için 1 milyar dolardan fazla para harcanmıştı. Infinity War her ne kadar bu gideri tek başına karşılasa da Endgame’in potansiyel başarısına bir darbe indirilmiş oldu.

Russo kardeşler ise bu nedenden dolayı film vizyona girdikten sonra bile insanların tat kaçırmasını önlemek istiyor.

Bakalım önümüzdeki hafta Endgame’e gelen ilk reaksiyonlar nasıl olacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Habermi.net

Bir kişinin fikirlerini çalmaya "alıntı", birçok kişinin fikirlerini çalmaya "araştırma" denir.

Yorum Yap

Yorumunuz minimum 20 karakter olmalıdır.
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen